15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Znakomita passa przemyskich sportowców! Mamy brązowego medalistę Mistrzostw Europy WKB! Jest nim Radosław Bakalus z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin!

W dniach 19-20 maja 2018 r. Łańcut gościł 557 zawodników kyokushin karate z 18 krajów świata, którzy startowali w 2. Wagowych Mistrzostwa Europy WKB.

 

Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowali Radosław Bakalus, startujący w kategorii kumite mężczyźni 35-39 lat, poniżej 80 kg oraz Michał Lisowski w kategorii kumite chłopcy 12-13 lat , powyżej 60 kg.

 

 

Zarówno dla Michała jak i Radka był to pierwszy występ w zawodach tej rangi. Losowanie par zawodników nie było zbyt szczęśliwe dla Michała. W pierwszej walce spotkał się i uległ zawodnikowi z Niemiec (Sebastian Vogler, Kyokushi-kan Germany), który ostatecznie zdobył srebrny medal mistrzostw. Radosław pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z Białorusi (Roman Ivanov, Belarus- Minsk). Walka była bardzo zacięta, a nasz zawodnik zaprezentował świetną technikę i zaangażowanie w walkę. Nie rozstrzygnęła się ona w przewidzianym czasie. Rezultatu nie dały także dwie regulaminowe dogrywki. Dopiero zarządzone przez sędziów ważenie wyłoniło zwycięzcę, niestety w tym przypadku lżejszego Białorusina. Kolejną potyczkę Radek rozegrał z przedstawicielem Francji (Nabil Saadaoui, France). Już pierwsza walka rozstrzygnęła losy zawodników. W tym przypadku szczęśliwym zdobywcą brązowego medalu mistrzostw Europy został przemyślanin - Radosław Bakalus (KWF Przemyśl, Poland)!

 

PKK.jpeg

 

Gratulujemy!

 

 

 

zdjęcia: Przemyski Klub Karate Kyokushin

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-05-2018 09:14
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 25-05-2018 09:29