20 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Targi China Homelife Poland Show oraz II Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej - ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów II Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej – 6 czerwca br. oraz jednego z największych wydarzeń wystawienniczych - Targów China Homelife Poland Show – 6-8 czerwca br. serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z Przemyśla (i nie tylko) do udziału w wydarzeniach.

 

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w wybranym wydarzeniu (lub w obu wydarzeniach) informujemy, iż organizatorzy deklarują gotowość pokrycia kosztów transportu autokarem.

 

*osoby pragnące wziąć udział w Targach lub Kongresie, proszone są o kontakt z Kancelarią Prezydenta Miasta Przemyśla – tel. 16 675 20 82 (p. Elżbieta Dobrowolska)

 

 

Kilka słów o Targach:

 

China Homelife Show i China Machinex to największe targi artykułów chińskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem imprezy jest Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Kolejna, siódma edycja odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2018 roku

Targi China Homelife i China Machinex odbywają się w Polsce od sześciu lat. Pierwsze cztery edycje odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecna będzie drugą, która odbędzie się w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorem targów jest firma Meorient, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem chińskiego biznesu na całym świecie.

Na targach China Homelife Show co roku prezentuje się ponad 1600 starannie wyselekcjonowanych chińskich wystawców z takich branż jak: elektronika, materiały budowlane, meble, odzież i tekstylia, oświetlenie, wyposażenie domu i upominki.

Łącznie z China Homelife Show odbywają się targi China Machinex nastawione na przemysł maszynowy. Wystawcy oferują podczas nich swoje najlepsze produkty z branż: elektryczność i nowa energia, maszyny, sprzęt i narzędzia.

Uczestnicy targów mają do dyspozycji specjalną strefę match makingu – a w niej zapewnioną pomoc tłumacza, tak by komunikacja z chińskimi dostawcami była jak najprostsza. Spotkanie z idealnie dobranym wystawcą można zaaranżować już przed targami. Dla największych importerów działa również program Hosted Buyer, który daje wiele ekskluzywnych korzyści. Biznes to jednak nie wszystko – podczas targów co roku mają miejsce również ciekawe wydarzenia kulturalne.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

 

 

 

Ponadto 6 czerwca na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się II edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej.

Jest to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę uczestników.

 

Misją Kongresu jest:

 • działanie na rzecz współpracy samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego,
 • lobbing na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej, wraz z wszelkimi ułatwieniami związanymi z eksportem i importem,
 • stworzenie płaszczyzny dla szerokiej współpracy podmiotów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej z innymi regionami świata,
 • stworzenie systemu informacji i promocji gospodarczej dla przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej,
 • zwiększenie i pogłębienie współpracy samorządu gospodarczego z samorządem terytorialnym i administracją państwową,
 • reprezentowanie interesów przedsiębiorców we wszystkich aspektach związanych z ich działalnością gospodarczą,
 • propagowanie i dbałość o wysokie standardy działalności gospodarczej, norm etycznych w biznesie oraz upowszechnianie zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców,
 • wsparcie dla promocji i eksportu produktów, usług i kapitału przedsiębiorców zorganizowanych w samorządzie gospodarczym, w tym przez
 • współpracę z izbami bilateralnymi i multilateralnymi.

 

Organizatorzy spodziewają się udziału około 300 osób w tym przedstawicieli około 80 zagranicznych i 90 krajowych przedstawicieli izb gospodarczych.

Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem krajowych produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia, maszyny, kosmetyki, wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

 

 

Ramowy Program Kongresu:

 • Otwarcie Kongresu z udziałem przedstawicieli Urzędów Centralnych
 • Debata pt. „Współpraca gospodarcza administracji centralnej z samorządem gospodarczym Europy Centralnej i Wschodniej”
  Paneliści – przedstawiciele ministerstw gospodarki i rolnictwa z Europy Centralnej i Wschodniej
 • Debata pt. „Administracja regionalna a samorząd gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej – kooperacja ekonomiczna”
  Paneliści – przedstawiciele izb i urzędów regionalnych z Europy Centralnej i Wschodniej
 • Debata pt. „Chińskie inicjatywy i projekty regionalne: jaka jest przyszłość 16+1”
  Paneliści – przedstawiciele sieci handlowych z Chin
 • Debata pt. „Przyczyny najczęstszych nieporozumień kulturowych: jak je przełamać”
  Paneliści – eksporterzy, eksperci
 • Uroczyste podpisanie umów współpracy pomiędzy samorządami gospodarczymi.

 

ptak kongres-9.jpeg

 

Osobą odpowiedzialną za współpracę jest p. Katarzyna Kaczmarska, e-mail: , tel. +48 22 225 01 11

 

 

zdjęcia: chinahomelife.com.pl oraz wig.waw.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-05-2018 13:25
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-05-2018 13:49