16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Fala sukcesów sportowych w Przemyślu. Tym razem triumfują szczypiorniści - podopieczni Piotra i Mateusza Kroczków.

Dwie drużyny. Obie wywalczyły właśnie mistrzostwo Podkarpacia w piłce ręcznej. Młodsza (szóstoklasiści) wygrała Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, starsza (gimnazjaliści) Gimnazjadę. To kolejni młodzi, niezwykle zdolni sportowcy z Przemyśla, którzy niezaprzeczalnie zasługują na miano dumy naszego miasta.

 

We wtorek, 22 maja br. zwycięzcy szczypiorniści, trenujący na co dzień pod czujnym okiem Piotra Kroczka i jego syna Mateusza, przybyli wraz ze swoimi trenerami oraz dyrektorem szkoły (SP 14) – Małgorzatą Kozaczenko do Urzędu Miasta, aby podzielić się radością ze swojego sukcesu z Prezydentem Miasta Przemyśla – Robertem Chomą.

Włodarz miasta pogratulował nie tylko zwycięzcom, ale także trenerom, opiekunom i rodzicom, czyli wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu.

 

SRS Czuwaj fot. A_Czereba (13).jpeg

 

W spotkaniu udział wzięli także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert  Bal, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz oraz Renata Kochanowicz, reprezentująca Wydział Edukacji.

Wasza przygoda dopiero się zaczyna, jesteście bowiem dopiero na początku waszej sportowej drogi. Musicie jednak pamiętać, że tylko konsekwencja i ciężka praca doprowadzają do celu. Już w niedługim czasie będziecie mieli większe możliwości do rozwijania swojego warsztatu, dzięki temu, że już niebawem przy waszej szkole ruszy budowa nowej sali gimnastycznej, w powstanie której byliśmy wszyscy mocno zaangażowani.(…)” – powiedział podczas spotkania Robert Bal.

 

SRS Czuwaj fot. A_Czereba (18).jpeg

 

Nie można nie wspomnieć o tym, iż obie drużyny oprócz zwycięstw w rozgrywkach szkolnych dla klas szóstych i gimnazjów, mają na swoim koncie również tytuły mistrzów województwa w rozgrywkach klubowych. Jak wspomniał podczas wtorkowego spotkania Piotr Kroczek – zwycięstwa te, z całą pewnością będą w przyszłości sytuowały oba zespoły coraz wyżej również w skali kraju.

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-05-2018 09:13
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-05-2018 10:26