25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Job Shadowing w Escola Doctor Ferrer w Artes w Katalonii

Od 23 do 27 kwietnia 2018 panie Dorota Jamroz, Anna Krewko - Nowicka i Małgorzata Łupicka odbywały job shadowing w szkole Doctora Ferrera w Artes w Katalonii.

 

23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym dniem patrona, którym jest Święty Jerzy. Zgodnie tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. 23 kwietnia to też Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, pomysł obchodzenia tego święta zrodził się w Katalonii.W partnerskiej szkole przygotowano z tej okazji wiele czytelniczych atrakcji.

Pięć dni spędzonych w szkole obfitował w wiele ciekawym spostrzeżeń i wymianę doświadczeń. Były lekcje, przedstawienia, tańce, śpiewy i szkolna wycieczka za miasto. Katalońscy partnerzy przemyskiej jedenastki pokazali swoje tradycje, zwyczaje i kuchnię. Uczestniczki spotkania mogły nie tylko oglądać tradycyjny taniec Ball de bastons i niezwykłe wieże z ludzi – Castells, ale też uczyć o Polsce. Do spotkania doszło dzięki projektowi „Aktywna jedenastka w Europie” program Erasmus +

 

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 18-05-2018 14:22
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-05-2018 07:59