9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VIII Dzień Ekologa pod hasłem „Czyste powietrze” – wyniki konkursów

eko_0.jpeg
W dniu 5 kwietnia 2018 r. organizowane po raz ósmy przedsięwzięcie - Dzień Ekologa - dało okazję do spotkania się uczniów I LO oraz uczniów gimnazjów oraz rywalizacji w 3. powiatowym teście wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska . Przygotowany przez panią Edytą Hrymak konkurs wiedzy co roku cieszy się popularnością. Tym razem wyzwanie podjęło 19 drużyn ze szkół podstawowych w powiecie i 23 z naszego liceum.

W kategorii liceum I miejsce zajęła Joanna Szpunar, II miejsce - Jan Busz i Michał Chmura, trzecie - Kamila Pilch i Aleksandra Psik.
W kategorii szkoła podstawowa I miejsce w 3. powiatowym teście wiedzy ekologicznej zajęli Szymon Chruszcz i Mateusz Kufel, II miejsce – Gracjan Turczak i Samuel Pakuła, trzecie - Michał Makuchowski i Michał Włodyka.

Wszystkie nagrodzone drużyny reprezentowały Szkołę Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi ILO w Przemyślu. Gratulacje!

Twórczy młodzi ludzie mogli spróbować sił także w konkursach „Ekowiersz” i „Ekostrój”.
Pierwsze miejsce w konkursie na ciekawy ekostrój w kategorii szkoła podstawowa zajęły Anna Jórasz i Wiktoria Kocaj, zaś drugie - Katarzyna Dąbek i Maja Szuber, obydwie drużyny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi ILO w Przemyślu, trzecie miejsce zajęły Gabriela Jaszczyszyn i Paulina Koralewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu. W kategorii liceum na I miejscu uplasowały się Klaudia Jodłowska i Angelika Semerko. W konkursie na ciekawy ekowiersz pierwsze miejsce wywalczyły piórem Anita Król i Karolina Helon ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi ILO w Przemyślu, drugie miejsce zajęły Aleksandra Czyż i Agnieszka Gierlach ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Medyce, trzecie - Martyna Jop i Gabriela Szczepanowicz z Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. W kategorii liceum I miejsce zajęły Maja Haliniak i Aleksandra Domańska, II miejsce - Kamila Pilch i Aleksandraa Psik, a trzecie - Gabriela Dżwierzyńska i Maciej Cwynar. Gratulujemy!

Dziękuję za koordynowanie konkursów pani Edycie Hrymak, pani Joannie Fudale i pani Annie Szopie. W ramach VIII Dnia Ekologa Klub Ekologa LYNX podjął współpracę z Nadleśnictwem Krasiczyn. Pani Martyna Śliwińska reprezentująca Nadleśnictwo przygotowała ciekawy materiał o lasach państwowych. W auli szkolnej odbył się także wykład pana Marka Króla z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu . Dotyczył on problemu „niskiej emisji” i działań podejmowanych w zakresie poprawy stanu powietrza w Przemyślu. Pan Krzysztof Sycz reprezentujący Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM Przemyśla zaprezentował prawidłowe formy segregowania odpadów, sposoby recyklingu i odzysku na terenie miasta. Dzień Ekologa był też okazją, aby przybliżyć temat „fotowoltaiki”. Szkoła otrzymała wsparcie od firmy Euroterm z Przemyśla, za co serdecznie dziękujemy panu Michałowi Martowiczowi, właścicielowi firmy. Wykład poprowadził Pan Piotr Benedyk z Euroterm.

Opiekun Klubu Ekologa LYNX
mgr Agnieszka Górka

Opublikował: Sławomir Gaszyński | Data publikacji: 11-05-2018 09:10
Modyfikował: Sławomir Gaszyński | Data modyfikacji: 11-05-2018 09:11