30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaczarowane zdjęcia w Przemyskich Podziemiach

“Adventures in Wonderland” to tytuł wystawy niezwykłych zdjęć, stworzonych przez parę artystów Urszulę Kaczor i jej chłopaka Waldemara van Deurse.

 

 

Wystawa zawitała do naszego miasta głównie dzięki Barbarze Łapce – pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu, która jako pierwsza dostrzegła ogromny potencjał i nietuzinkowość artystki.

 

fot. Agata Czereba (7).jpeg

 

Kiedy zobaczyłam prace pani Urszuli, natychmiast pomyślałam, że koniecznie trzeba je pokazać mieszkańcom naszego miasta. Zdjęcia te są naprawdę niezwykłe, przepiękne i tak, jak mówi o nich autorka – zaczarowane… Przemyskie podziemia codziennie odwiedza wiele osób, jestem pewna, że wszyscy, którzy zobaczą wystawę będą nią zachwyceni.(…)” – powiedziała Barbara Łapka – inicjatorka i organizatorka wydarzenia.

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Wystawa składa się z 16 fotografii. Urszula Kaczor przyznała, że praca nad zdjęciami trwała blisko dwa lata.

 

"Owe fotografie odzwierciedlają moje życie. W nich chciałam pokazać swoje smutki, nadzieje, miłości, moje dorastanie, a także moje marzenia… Praca nad zdjęciami trwała około dwóch lat. Najpierw wymyślałam jakiś kadr… Później przyjeżdżałam do domu, rysowałam, projektowałam, a następnie pokazywałam moje projekty chłopakowi. To on zajmował się fotografowaniem i obróbką zdjęć. To jest takie trochę moje życie, widziane jego oczami..." – opowiadała podczas spotkania Urszula Kaczor.

 

fot. Agata Czereba (4).jpeg

 

Wernisaż wystawy już za nami. Jednak każdego, kto chciałby choć na chwilę przenieść się w tajemniczy świat podobny do tego, o którym czytaliśmy w baśni o „Alicji w Karinie Czarów” serdecznie zapraszamy do Przemyskich Podziemi.

 

Tam, jeszcze  do końca maja można obejrzeć wystawę tych naprawdę zapierających dech w piersiach zdjęć.

 

fot. Agata Czereba (12).jpeg

 

 

 — Wstęp na wystawę jest bezpłatny  —

 

ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-05-2018 10:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-05-2018 10:30