15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

50 i 60 lat razem – piękne życie we dwoje…

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie." – Konstanty Ildefons Gałczyński.

 

 

Pięć szczęśliwych par z Przemyśla świętowało dziś, tj. 9 maja br. Złote Gody, czyli pół wieku razem. Jedna z par cieszyła się 60-leciem (!) zgodnego i trwałego związku…

 

Uroczyste spotkanie miało miejsce w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz z Łucją Podbilską - Radną Rady Miejskiej, przedstawicielką komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Przemyślu Urszulą Golec wręczyli Jubilatom medale nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 

Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma pogratulował szanownym Jubilatom:

(…) To piękny jubileusz i te odznaczenia, to chyba jedne z najpiękniejszych i najważniejszych jakie można otrzymać w życiu… Jesteśmy nauczeni i przyzwyczajeni do tego by rzeczy, które nam służyły przez lata naprawiać, a nie wyrzucać, czy wymieniać… Podobnie jest w małżeństwie. Kiedy ono trwa bez względu na upływ czasu, na wady, które przecież ma każdy z nas i które się toleruje albo poprawia, to zawsze owocami są takie właśnie jubileusze. Serdecznie wszystkim Państwu gratuluję! Jesteście Państwo wzorem dla nas wszystkich. Dla nas, tych trochę młodszych i najmłodszych, bo jak wiemy, dziś z trwałością rodziny bywa różnie. Dlatego też należą się Wam szczególne wyrazy uznania i życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, nie tylko od święta. Życzę Państwu, aby każdy dzień razem był taki jak dzisiaj. Życzę Wam dużo uśmiechu, wzajemnego szacunku i miłości przez jeszcze wiele, wiele lat…”

 

fot. Agata Czereba (19).jpeg

 

Diamentowe Gody (60-lecie małżeństwa) świętowali:

Bolesław i Jarosława Kuźma

 

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody świętowali:

Kazimiera i Kazimierz Słaby

Renata i Tadeusz Trojnarowie

Jolanta i Kazimierz Wrzałek

Maria i Zbigniew Lula

Jadwiga i Tadeusz Galanty

 

 

Wszystkim Szacownym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięknych rocznic i życzymy kolejnych długich lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

 

 

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-05-2018 14:39
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-05-2018 15:10