17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl – pierwsza odsłona Bike Townu

Ostatnie edycje rowerowego Bike Townu przyzwyczaiły wszystkich do tego, że rozpoczęciem rowerowego szaleństwa w naszym mieście jest zawsze Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl. Nie inaczej było w tym roku, ten wymagający wyścig, którego trasa biegnie ulicami Przemyśla i szlakami Pogórza Przemyskiego, odbył się 28 kwietnia. I ponownie pobity został rekord frekwencji – na wszystkich trasach wystartowało ponad 720 zawodników.

Rywalizacja odbywała się na trzech trasach: Hobby (31 km), Mega (42 km) i Giga (około 75 kilometrów). Wyścig po raz kolejny odbywał się w ramach cyklu Cyklokarpaty, ponownie również swoje mistrzostwa w jego trakcie rozegrała Straż Graniczna, której wszystkie oddziały wystawiły swoich reprezentantów. Tu ponownie najlepszy wśród mężczyzn okazał się Arkadiusz Krzesiński z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Wetlinie. Wśród Pań rywalizację na pierwszym miejscu zakończyła Aleksandra Sakowicz ze Śląskiego Oddziału SG.

W najważniejszych kategoriach Maratonu: w kategorii Hobby zwyciężyli Marcin Rydel z Przemyśla oraz Sofia Pryma z Ukrainy, w kategorii Mega na pierwszych miejscach zameldowali się Lary Zębatka i Joanna Dychtoń, a na trasie Giga najlepszy okazał się Karol Kucięba. Nowością był start w gronie uczestników pierwszej zawodowej drużyny MTB - JBG2.

Pełne wyniki są dostępne na stronie Kellys Cyklokarpaty 2018

Przez cały dzień kolarzom towarzyszyli dziennikarze TVP Oddział Rzeszów, dla których Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl był okazją do rozpoczęcia cyklu programów promujących atrakcje Podkarpacia pn. „Wiosna w regionach”. Ilona Małek i Marcin Pawlak rozmawiali min. Z organizatorami Bike Townu – Marcinem Kosterkiewiczem i Waldkiem Hryniszynem, zaprezentowali unikalne rzemiosło przemyskie, czyli ludwisarstwo i fajkarstwo nie zabrakło przemyskich przewodników PTTK, rozmowy o regionalnych przysmakach oraz oczywiście spotkania z przemyskim Szwejkiem.

 

 

Patronat:
Prezydent Miasta Przemyśla
Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Organizator: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów
Współorganizator: Urząd Miejski w Przemyślu

Organizatorzy dziękują ludziom i instytucjom którzy ich wsparli w przeprowadzeniu tego wydarzenia :

UM PRZEMYŚL
BIESZCZADZKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ
NADLEŚNICTWO KRASICZYN
KELLYS CYKLOKARPATY
POLICJA
STRAŻ MIEJSKA
5 BATALION STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
WOT
6 HARCERSKA DRUŻYNA WODNA
CENTRUM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
PARAMEDYK
MEDYCZNO SPOŁECZNE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
NOWA FORMA DREWNA
SP 11
SKLEP ROWEROWY FREDRY 5
SZAFA BIEGACZA
FREAK SHOP
MAŁA CZARNA
MIEJSCE KAWA I ZABAWA

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-05-2018 16:08