11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ruszyły bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci w ramach Przemyskiej Akademii Żeglarskiej Róża Wiatrów

Najmłodsi przemyślanie rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem…

 

W II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbywają się bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci w ramach Przemyskiej Akademii Żeglarskiej Róża Wiatrów w klasie Optimist prowadzone przez wolontariuszy stowarzyszenia Róża Wiatrów i jednocześnie kapitanów jachtowych i motorowodnych. Młodzi adepci żeglarstwa poznają zasady bezpieczeństwa nad wodą przed swoim pierwszym żeglowaniem na otwartych akwenach wodnych.

 

Róża Wiatrów - bezpłatne zajęcia (3).jpeg

 

Stowarzyszenie turystyczno-sportowe Róża Wiatrów z Przemyśla, dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, przystąpiło do Międzynarodowego Programu ISSA Dynghy Skipper Programme Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA (International Sailing Schools Association). Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich (ISSA) to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Założona w roku 1969 przez największe organizacje żeglarskie regionu, automatycznie otrzymała autoryzację do działań w tym zakresie. Pierwsze dokumenty kwalifikacyjne ISSA wydawane były w latach 70-tych.
Program ma na celu popularyzację żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży w kasie Optimist/Dynghy poprzez zajęcia na wodzie umożliwiające naukę samodzielnego żeglowania łódkami szkoleniowymi typu Optimist/Dinghy.

 

Róża Wiatrów - bezpłatne zajęcia (1).jpeg

 

Żeglarstwo to sport dla całej rodziny. A jakie korzyści wynikają z żeglowania jeśli chodzi o naszych najmłodszych?

  • odciągnięcie dzieci od komputera i telefonów komórkowych,
  • spędzanie aktywnie wolnego czasu pozalekcyjnego na świeżym powietrzu,
  • kształtowanie charakteru i rozwój osobowości dziecka,
  • nawiązanie relacji z rówieśnikami.

 

 

 

 

Dla dzieci zaangażowanych w szkolenie i osiągających dobre wyniki możliwy będzie udział w regatach Optimistów o zasięgu regionalnym i krajowym oraz zdobycie certyfikatu żeglarskiego ISSA Junior.

 

Róża Wiatrów - certyfikat.jpeg Stowarzyszenie turystyczno-sportowe Róża Wiatrów z Przemyśla dołączyło do międzynarodowego programu ISSA Dynghy/Optimist dla dzieci Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich (International Sailing Schools Association) w ramach otrzymanej licencji międzynarodowych szkół żeglarskich ISSA.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-04-2018 14:09