5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mieszkańcy osiedli! Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata!

Fundacja BOŚ już po raz czwarty uruchomiła konkurs grantowy "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miejskich osiedli. Do tej pory pomoc uzyskało 65 grup sąsiedzkich z całej Polski w rewitalizacji ich osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów.

 

bos logo.gif


Przeznaczono 20 tys. zł na rewitalizację polskich osiedli, zamianę ich w zielone zakątki, skwery, ogrody. Dzięki temu, uda się odnowić 15 miejsc, które do tej pory były zaniedbane lub po prostu niezagodpodarowane.Sąsiedzi łączą siły i rejestrują się poprzez stronę internetową. Następnie przygotowują projekt zazielenienia danego terenu i mają szansę otrzymać od Fundacji grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości do 1200 zł. Będą mieli również możliwość konsultacji swoich pomysłów z architektami krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a później samodzielnie zajmą się urządzaniem nowego, zielonego zakątka.

 

Projekt skierowany jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Czas na przysyłanie projektów do oceny mija 31 maja 2018.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

ZŁ - plakat.jpeg


 

Więcej informacji o projekcie znajduje się pod adresem www.zielonalaweczka.pl

 

Kliknij, aby powiększyć ZŁ - list.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-04-2018 13:01
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-04-2018 13:11