18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Taneczny kalejdoskop, czyli Międzynarodowy Dzień Tańca na Zamku Kazimierzowskim.

Tancerze Szkoły Tańca „A-Z” z Przemyśla zabrali widownię w podróż „Z tańcem przez Świat”…


Taniec jest jedną z najstarszych sztuk nierozerwalnie związanych z życiem ludzkim. To dziedzina, w której jest się zarówno artystą, jak i tworzywem.

Przypadający na 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Jak zwykle, ale tym razem nieco wcześniej z okazji tego święta Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprezentowało widowisko taneczne. Na zamkowej scenie odbył się spektakl „Z tańcem przez Świat” w wyk. tancerzy Szkoły Tańca „A-Z” z Przemyśla.

 

fot. T. Beliński (1).jpegW koncercie zorganizowanym przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Szkołę Tańca „A-Z” oraz Przemyską Fundację Rozwoju Tańca wystąpili prawie wszyscy adepci sztuki tanecznej ze Szkoły Tańca „A-Z”: najmłodsi ( 4-latki), starsi, a także dorośli. Ci, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z tańcem oraz ci, którzy są już zaawansowani i posiadają mistrzowskie tytuły. Wszyscy tańczą z ogromnym zaangażowaniem, ponieważ taniec jest ich pasją.

 

fot. T. Beliński (7).jpegW czwartkowy wieczór ogromna liczba zgromadzonych widzów obejrzała najnowsze choreografie oraz programy w pełnym pozytywnej energii i feerii kolorów widowisku. Zaprezentowały je grupy taneczne, duety oraz soliści (dzieci, młodzież i dorośli). W programie roztańczonego koncertu znalazły się  m.in.: Caribbean Dance - salsa, bachata, Kizomba, Dancehall i Tańce Towarzyskie.

 

fot. T. Beliński (19).jpegWidowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca było okazją do składania gratulacji, podziękowań oraz wielu życzeń. Na tę uroczystość przybyło wiele osób związanych najogólniej mówiąc z „przemyskim tańcem”. Władze miejskie reprezentował Janusz Hamryszczak Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-04-2018 14:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-04-2018 14:34