29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenny Turniej Szachowy w przemyskim MDK

Mimo wolnej soboty Wiosenny Turniej Szachowy, który odbył się w dniu 14 kwietnia 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu, zgromadził liczną grupę dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim, a składał się z 7 rund rozegranych w dwóch kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym i klas pierwszych szkół podstawowych oraz uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych. Łącznie w turnieju wzięło udział blisko 70 uczestników z przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych.
Liczba zgłoszeń pozytywnie zaskoczyła organizatorów, choć organizacyjnie było to nie lada wyzwanie. Sala widowiskowa, gdzie przygotowano stoły do rozgrywek z trudem pomieściła taką ilość osób. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata, natomiast najstarszą grupę stanowiła młodzież w wieku do 14 lat. Sędziowali nauczyciele - instruktorzy szachowi MDK p. Zofia Bator oraz p. Andrzej Krawczyk.
Rywalizacja była widoczna od samego początku, a towarzyszące emocje dawały się poznać również na twarzach rodziców, gorąco kibicujących swoim dzieciom.

 

mdk9.jpeg

 

Na najlepszych zawodników czekały oczywiście puchary oraz nagrody rzeczowe. Młodzieżowy Dom Kultury od wielu lat zajmuje się nauką gry w szachy i coraz bardziej cieszy fakt, że gra ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Obecnie w MDK funkcjonuje kilka grup, w których w obecnym roku szkolnym szkoli się blisko setka uczniów.

 

mdk8.jpeg

 

Jak wiadomo, szachy są grą, która rozwija dziecko. Pośród wielu plusów można wymienić: rozwój umiejętności obserwowania, rozwagi, przezorności, czy zapobiegliwości, a podobno również mają właściwości terapeutyczne. W chwili obecnej trwają jeszcze zapisy do nowych grup na rok szkolny 2018/19, tak więc zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu.

 

 

 

 

Wyniki:

Kategoria do 7 lat:

1 miejsce: Szymon Dorosz

2 miejsce: Karol Kowalski

3 miejsce: Bohdan Baczyk

 

Kategoria do 8 lat:

1 miejsce: Mateusz Hamryszczak

2 miejsce: Dawid Kijanka

3 miejsce: Łucja Pusz

 

Kategoria do 11 lat chłopcy:

1 miejsce: Jacek Michalski

2 miejsce: Patryk Waciak

3 miejsce: Wiktor Kwolek

 

Kategoria do 11 lat dziewczyny:

1 miejsce: Lena Kochanowicz

2 miejsce: Zofia Pusz

 

Kategoria do 14 lat:

1 miejsce: Bruo Tomusiak

2 miejsce: Szymon Tomaszewski

3 miejsce: Dawid Sanocki

 

mdk.jpeg

 

 

informacja/zdjęcia: Młodzieżowy Domu Kultury w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-04-2018 08:58