6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU W MIEŚCIE

Monitoring Miasta poprzez system zainstalowanych kamer wspomaga pracę służb dbających o nasze bezpieczeństwo, jednocześnie podnosząc jego poziom. Do roku 2005 na inwestycję związaną z monitoringiem Miasta wydano ponad 201 tys. zł. W omawianym okresie zostało zainstalowanych 5 kamer, które monitorują obszary najbardziej narażone na działania o charakterze przestępczym. W roku bieżącym zostały zainstalowane 4 nowe kamery, których koszt to około 80 tys. zł. Wraz z rozbudową modernizowane na bieżąco jest stanowisko obsługi wizyjnej w Komendzie Miejskiej Policji.

 

W tym roku została zakupiona również kamera przenośna służąca do filmowania zachowań chuligańskich szczególnie podczas imprez sportowych odbywających się na terenie Miasta. Łączny koszt monitoringu na dzień dzisiejszy wynosi ponad 280 tys. zł. W przyszłym roku planowane jest zamontowanie 7 dodatkowych kamer, a przewidywany koszt tej inwestycji szacuje się na około 180 tys. zł.

 

 

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl