4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Najpiękniejsze księgi świata" – PBP zaprasza na cykl wykładów Grażyny Niezgody

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich wielbicieli słowa pisanego na wykład inaugurujący cykl „Najpiękniejsze księgi świata”. Będą to opowieści o największych bestsellerach ludzkiej cywilizacji, ale także o materialnej stronie ksiąg, ich formie, sposobach zapisu, bibliotekach, kolekcjonerach i handlu książką. Rozwój duchowy naszej cywilizacji odbywa się w dużym stopniu dzięki sztukom wizualnym i książkom, które notują i przechowują ludzkie dokonania intelektualne.

Pierwszy z pięciu wykładów z pokazem multimedialnym będzie nosił tytuł „Bestsellery starożytności”. Jego tematem będą największe dzieła starożytnego świata: sumeryjski „Epos o Gilgameszu”, babiloński „Kodeks Hammurabiego” oraz egipska „Księga umarłych”. Poznamy również najważniejsze księgi Grecji i Rzymu. Obejrzymy różnorodne formy starożytnych dzieł: od tabliczek woskowych i glinianych, poprzez zwoje papirusowe, aż do kodeksów zarówno pergaminowych, jak i papierowych. Zobaczymy najważniejsze biblioteki świata starożytnego.

 

25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00

 Przemyska Biblioteka Publiczna

(ul. Grodzka 8, Czytelnia Główna, budynek A, parter).

 

 

Najpiekniejsze ksiegi swiata.jpeg

 

Wykłady poprowadzi Grażyna Niezgoda, bibliotekoznawca, rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w specjalizacji: ocena i wycena dzieł sztuki, członek międzynarodowej organizacji antykwarycznej CINOA (Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d’Art), Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

 

Kolejne terminy spotkań: 11 maja i 13 czerwca. O tematach wykładów i ewentualnych zmianach terminów można dowiedzieć się klikając TUTAJ.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

www.biblioteka.przemysl.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-04-2018 08:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-04-2018 08:35