17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BUDOWA NOWEGO PRZEJŚCIA W 2008 ROKU?

     Być może już w 2008 roku po stronie ukraińskiej rozpocznie się budowa infrastruktury nowego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice. Taką deklarację złożył Ambasador Ukrainy w Polsce Ołeksandr Mocyk w trakcie odbywającej się w dniach 13-14 czerwca w Krasiczynie konferencji organizowanej przez ministerstwa spraw zagranicznych Polski, Ukrainy i Norwegii.

      Otworzenie nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice jest jedną z decyzji, której podjęcie będzie miało ważny wpływ na rozwój Przemyśla i regionu – samorząd miasta od wielu lat apeluje o rozpoczęcie tej inwestycji. Ta kwestia była również poruszana i wyrażana w stanowiskach po spotkaniach gmin przygranicznych, które odbywały się w ostatnim czasie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.
      W związku z deklaracją Ambasadora Ukrainy, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wystosował do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Sejmu RP oraz podkarpackich parlamentarzystów apel o przyspieszenie prac po polskiej stronie prowadzących do uruchomienia przejścia. O pomoc i poparcie tej inwestycji poprosił również burmistrzów, wójtów i starostów gmin przygranicznych.

 


Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 20-06-2006 14:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 15:05