15.7 °C
×

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz III Grand Prix Podkarpacia w biegach przełajowych. Najwyższe miejsca na „pudle” znowu należały do zawodników UKS Tempo 5!

W  sobotę,  7 kwietnia  odbyły  się  w  Kolbuszowej  Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików - roczniki 2003-2004 oraz  finałowe zawody  z  cyklu Grand  Prix  Podkarpacia  w Biegach  Przełajowych. W imprezie  wzięło  udział  235 biegaczy  z  województw  małopolskiego  i  podkarpackiego, we  wszystkich  kategoriach  wiekowych  od  dzieci  młodszych  do  juniorów. Po  raz  kolejny  znakomicie spisali się zawodnicy przemyskiego UKS  Tempo 5 plasując  się  na  czołowych  miejscach  w  swoich  kategoriach.

W  Międzywojewódzkich  Mistrzostwach brali  udział  przedstawiciele  18  klubów  z  obu województw, a rywalizowano na dystansach 1,5 km i 2,5 km  wśród  młodziczek  oraz 2 km i  3 km wśród młodzików. W punktacji  drużynowej  dominowały  kluby  podkarpackie. Zwyciężyli zawodnicy  Stali Mielec (12 pkt.)  przed  Resovią (9 pkt.) i UKS Tempo 5 (9pkt.). Z przemyskiego klubu  indywidualnie najwyżej  uplasowała się  Magdalena  Ciupińska zajmując  3. miejsce  na  dystansie 2500 m. Pozostali młodzicy  zajęli  następujące  lokaty: 2,5 km – 5. miejsce – Oliwia Stańko, 1,5 km – 6. miejsce Marta Szumada, 10. miejsce - Oliwia Piksa, 11. miejsce  Kamila Anioł,  2 km  - 8. miejsce – Jakub  Artym, 12. miejsce Adrian Potocki oraz w biegu na 3 km – 5. Miejsce zajął Piotr  Bereźnicki.

W przeprowadzonej  równolegle  III edycji  Grand  Prix  Podkarpacia  rywalizowała cała czołówka z naszego województwa oraz goście  z Małopolski. W  pierwszych  szóstkach  swoich biegów  sklasyfikowano następujących  przemyskich  zawodników:

500 m chłopcy młodsi -  złoty medal – Adrian Przetacznik

800 m dziewczęta starsze – srebrny medal – Julia Szczepanik, 6. miejsce – Zuzanna Nizio

800 m chłopcy starsi – srebrny medal – Błażej Pilawa, brązowy medal – Adrian Pempuś, 6. miejsce  - Emanuel Czuba

2000 m juniorzy młodsi – 5. Miejsce Remigiusz Pempuś

1500 m juniorki – złoty medal – Monika Bereźnicka

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Podkarpacia, która obejmowała  trzy  imprezy rozgrywane co dwa tygodnie wśród juniorek zwyciężyła Monika Bereźnicka, która wygrała wszystkie trzy edycje (!), w kategorii chłopców starszych na drugiej pozycji uplasował się Błażej Pilawa, a wśród dziewcząt starszych trzecie miejsce zajęła Julia Szczepanik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl