29 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

59. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl” - zapraszamy do udziału!

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

im. dr Mieczysława Orłowicza Oddział w Przemyślu oraz Urząd Miejski w Przemyślu

zapraszają piechurów i rowerzystów w każdym wieku - tych najmłodszych i tych najstarszych, a także całe rodziny do udziału w

 

59. edycji Ogólnopolskiego Rajdu

„Twierdza Przemyśl”,

 

który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 kwietnia.

 

 

pttk logo.jpeg

 

 

TRASY RAJDU - 14 kwietnia 2018 r. (sobota):

 

Trasa nr 1

Zbiórka uczestników o godz. 9:45 na parkingu dla autokarów przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pl. Płk. Berka Joselewicza. Przejazd zamówionym autobusem do Kuńkowiec(transport płatny dodatkowo przy wpisowym 2 zł/os.)

Przejście trasą:  Kuńkowce - Fort VIII „Łętownia”- Fort VIII a „Aszczycówka”- Fort IX „Brunner”- Fort X „Orzechowce”- Fort XI „Duńkowiczki”

Długość trasy: 9 km             Punkty:  9 pkt. do OTP,  10  pkt. do GOT

Prowadzenie: Karol Kicman

 

 

Trasa nr 2

Zbiórka uczestników o godz. 10:15 na parkingu dla autokarów przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pl. Płk. Berka Joselewicza. Przejazd zamówionym autobusem do Bolestraszyc (transport płatny dodatkowo przy wpisowym 2 zł/os.)

Przejście trasą: Fort XIII „San Rideau” – Fort XII b Bolestraszyce- Żurawica - Fort XII „Werner (wejście dla osób chętnych płatne na miejscu 10 zł N,  7 zł U)- Fort XI „Duńkowiczki”

Długość trasy: 8 km           Punkty:  8 pkt. do OTP, 9 pkt. do GOT

Prowadzenie: Krzysztof Stadnik, Halina Stadnik

 

Trasa nr 3 - ROWEROWA

Zbiórka uczestników . Wyjazd na trasę o .

Przejazd trasą: Przemyśl - Fort XIIIa  Zabłocie,“- Fort XIII „San Rideau“- Bolestraszyce - Fort XII Werner- Żurawica - Fort X Orzechowce-  Fort XI Duńkowiczki

Długość trasy: ok. 25 km;           Punkty: 10 pkt do K.O.T.

Prowadzenie: Jan Paradysz

 

 

Postanowienia uzupełniające dla trasy nr 3 (rowerowej)

 • W trosce o bezpieczeństwo uczestnik rajdu powinien posiadać bezwzględnie sprawny rower oraz kask rowerowy.
 • Tempo jazdy turystyczno – rekreacyjne tj. ok. 15 km/h.
 • Podczas rajdu prosimy o stosowanie się do zaleceń obsługi imprezy.
 • Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad ruch drogowego.
 • Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Członkowie PTTK ubezpieczeni są w ramach opłaconej składki za b.r., natomiast pozostali uczestnicy ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu, oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich.

 

UWAGA !!! LICZBA UCZESTNIKÓW NA POSZCZEGÓLNE TRASY JEST OGRANICZONA!

 

Ogólne warunki uczestnictwa: W rajdzie mogą brać udział dorośli turyści indywidualni, zespoły zgłoszone przez szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze, oddziały, koła i kluby PTTK, inne organizacje turystyczne i społeczne, drużyny harcerskie. Dzieci  i młodzież szkolna może brać udział w rajdzie tylko pod nadzorem dorosłych osób (nauczycieli lub rodziców) odpowiadających za ich zachowanie i bezpieczeństwo.     

 

Od każdego uczestnika wymagane jest: posiadanie stroju i ekwipunku turystycznego (dostosowanego do pogody) oraz dokumentu tożsamości, zespołowe pokonywanie trasy, przestrzeganie KARTY TURYSTY oraz postanowień niniejszego regulaminu, a także podporządkowanie się ustaleniom organizatorów.

 

Zgłoszenia i wpisowe: do 11.04.2018 (środa) w Biurze Oddziału PTTK  ul. Waygarta 3, Przemyśl, tel. 16 678-53-74.

 

 

Liczba zgłoszeń na poszczególne  trasy jest ograniczona.

 

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, ew. przynależność do PTTK (numer legitymacji), numer wybranej trasy oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości:

 • Dzieci do lat 6- 6 zł
 • Członkowie PTTK ( z opłaconą składką za  2018 r.)-10 zł
 • Dzieci i młodzież szkolna nie zrzeszona w PTTK-10 zł
 • Dorośli nie zrzeszeni w PTTK-13 zł
 • Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego (jeden opiekun na dziesięciu uczniów)

 

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: ubezpieczenie NNW, przewodnictwo na trasach, pamiątkowy magnes rajdowy (dotyczy pierwszych 200 osób, które dokonają wpisowego), materiał krajoznawczy, kiełbasę do pieczenia na rajdowym ognisku, możliwość udziału w konkursie wiedzy o Twierdzy Przemyśl z nagrodami.

 

                                                                                                                                                                                                 

Zakończenie rajdu odbędzie się ok. godz. 15.00 podczas wspólnego ogniska na terenie fortu XI „Duńkowiczki” w Duńkowiczkach. Organizator zapewnia transport powrotny do Przemyśla.

Postanowienia końcowe: świadczenia w ramach wpisowego przysługują tylko osobom uczestniczącym w rajdzie, a wpisowe nie podlega zwrotowi. Opiekunowie grup ponoszą odpowiedzialność za zachowanie zgłoszonych przez siebie uczestników, wszelkie szkody obciążają sprawców. Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własne ryzyko  i odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich.

 

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu. 

 

 

twierdza mapa.jpeg

 

twierdza visit.przemysl.jpeg

 

 

 

zdjęcia: www.visit.przemysl.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-04-2018 14:49
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-04-2018 14:58