9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenny Koncert Kameralny, czyli przywitanie najpiękniejszej z czterech pór roku na Zamku Kazimierzowskim

Pierwszym artystycznym – w tym wypadku muzycznym – wiosennym wydarzeniem na scenie Zamku Kazimierzowskiego był „Wiosenny Koncert Kameralny” w wykonaniu trojga młodych, ale już ze sporymi osiągnięciami artystów: Marii Miszczak – fortepian, Marcina Suszyckiego – skrzypce i Jakuba Waszczeniuka – trąbka. W programie znalazły się m.in. utwory H. Wieniawskiego, Kevina McKee, Eric Ewazen  Trio.Nastrojowy koncert pochodzących z Przemyśla Marii Miszczak i Marcina Suszyckiego oraz pochodzącego z Dębna Jakuba Waszczeniuka wyraźnie przypadł do gustu zamkowej widowni, która gromkimi oklaskami nagradzała kolejne muzyczne prezentacje. W ten sam sposób „poprosiła” o wydłużenie występu o kolejny utwór na bis.

 

WKK (1).jpeg


ARTYSTYCZNA WIOSNA w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK  jako najpiękniejsza pora każdego roku rozpoczęła się kameralnie...

 

WKK (14).jpeg

 

 


1.jpeg
MARIA MISZCZAK (fortepian) - Absolwentka  Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Z wyróżnieniem ukończyła też Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie kameralistyki fortepianowej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Obecnie pracuje na wrocławskiej  Akademii Muzycznej, jako akompaniatorka. Akompaniowała wielu znanym i cenionym instrumentalistom, a studenci, którym towarzyszyła przy fortepianie podczas krajowych i międzynarodowych konkursów, zdobyli czołowe lokaty. Wielokrotnie była nagradzana za wyróżniający się akompaniament.


3.jpeg
MARCIN SUSZYCKI (skrzypce) - koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, na której dziś jest wykładowcą.  Współdziała też z innymi zespołami, w kraju i zagranicą. Jest gościnnym koncertmistrzem znanej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, skupiającej wybitnych młodych muzyków, grającej m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego. Laureat międzynarodowych konkursów kameralnych, a także Medalu Młodej Sztuki w kategorii muzyka za „wysokiej klasy wykonawstwo w roli koncertmistrza Filharmonii Poznańskiej, a także solisty w koncertach z orkiestrami symfonicznymi oraz za wszechstronność i poszukiwanie smaku artystycznego w zakresie muzyki dawnej i kameralnej”.


2.jpeg
JAKUB WASZCZENIUK (trąbka) - pierwszy trębacz, solista orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą współpracę rozpoczął już jako student IV roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od tamtego czasu wystąpił z tą orkiestrą kilkaset razy, koncertując w najbardziej prestiżowych salach świata. Grał też z innymi znanymi orkiestrami, w tym  m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego, a nawet ze znaną orkiestrą flharmoników z odległej Malezji. Współpracuje też z orkiestrami rozrywkowymi, m. in. Zygmunta Kukli i Tomka Szymusia, występując w popularnych programach telewizyjnych, np. w „Tańcu z gwiazdami”. Ponadto dokonał wielu nagrań płytowych dla takich artystów, jak Grażyna Łobaszewska, Maryla Rodowicz, Lora Szafran, Katarzyna Groniec, czy Piotr Rubik. Ten wszechstronny muzyk, uznawany za jednego z najlepszych trębaczy w Polsce, jest też wykładowcą na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

 

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-04-2018 13:16
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-04-2018 13:17