-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Przemyślu po raz kolejny zakwitną Pola Nadziei…

W 1948 roku, w Wielkiej Brytanii, Marie Curie Caneer stworzyła działanie, które miało na celu pozyskiwanie środków na tworzenie i utrzymanie hospicjów, ale nie tylko – miało też edukować i uwrażliwiać społeczeństwo na los każdego terminalnie chorego człowieka. Działanie to nazwano Polami Nadziei...

 

W Przemyślu pierwsze Pola Nadziei zorganizowano trzy lata temu. Inicjatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

 

Lazarus - pasek.jpeg

 

Od wielu miesięcy wolontariusze, uczniowie przemyskich szkół tworzyli bibułowe żonkile. Kwiaty te, są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają one przypominać o ludziach cierpiących, chorych, potrzebujących troski, opieki lub czyjegoś towarzystwa... Żonkile przygotowane przez przemyską młodzież powędrują do każdego, kto w dniach 14 i 15 kwietnia br. zechce wesprzeć nawet najmniejszym datkiem powstające przy ul. Słowackiego 85 - Przemyskie Centrum Hospicyjne „BETANIA”.

 

przemyskie pola nadziei (8).jpeg

 

Program wydarzenia:

Sobota - 14 kwietnia

Kwesta w centrach handlowych

 

Niedziela – 15 kwietnia

Kwesta przy kościołach

 

godz. 15.00 Msza Święta w kościele O.O. Franciszkanów

godz. 16.00

Formowanie marszu żonkilowego przy kościele O.O. Franciszkanów – marszowi przewodniczyć będzie Salezjańska Orkiestra Dęta AUGUSTINO. Następnie uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami: Franciszkańską i Kazimierza Wielkiego w stronę Urzędu Miejskiego, gdzie mieścić się będzie sztab zbiórki. Czekać tam będzie na Państwa kiermasz oraz słodkie pyszności przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Drohobyczki.

 

Wszystkich serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji.

 

Lazarus.jpeg

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-04-2018 08:54