17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Złóż PIT w czasie zakupów. Urzędnicy pomogą ci go wypełnić

6 i 7 można będzie wysłać swój PIT podczas zakupów. Przez dwa dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby rozliczające PIT w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

 

W województwie podkarpackim stanowiska przygotowane będą m.in. w: Galerii Sanowa w Przemyślu, Millenium Hall w Rzeszowie oraz Galerii Nowy Świat w Rzeszowie.

 

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w galeriach handlowych eksperci z urzędów skarbowych będą udzielać szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Wyjaśnią ewentualne wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

 

Każdy podatnik będzie mógł skorzystać z pomocy urzędników, wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, otrzymane od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

 

pit.png

 

 

kas.gov.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-04-2018 09:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-04-2018 09:38