10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W MIEŚCIE

W celu poprawy stanu czystości i estetyki w naszym mieście służby porządkowe wprowadziły w życie w ciągu ostatnich tygodni nowe pomysły.

         Mając na uwadze zapewnienie czystości w centralnych punktach Przemyśla zlecono wykonywanie dodatkowych prac porządkowych, tj. usuwanie nieczystości z chodników, zieleńców, placów i jezdni – bez względu na własność terenu – w godzinach 15.00 do 18.00 we wszystkie dni tygodnia w okresie od dnia 23 maja do dnia 23 września br. Ponieważ rozpoczęta dwa miesiące temu akcja „Posprzątaj po swoim psie!” cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM zakupił dodatkowe 500 sztuk „zbieraków nieczystości”. Zgodnie z zapowiedzią PGK SITA kupiła także mechaniczny „odkurzacz” ułatwiający sprzątanie psich nieczystości, jak również niedopałków i papierów. Ta sama spółka od niedawna wykorzystuje także  nowoczesną zamiatarkę chodnikową, którą można zobaczyć przy pracy szczególnie w obrębie Starego Miasta.

 

 

         W odpowiedzi na interwencje Rad Osiedlowych i zgłoszenia Straży Miejskiej na bieżąco usuwane są „dzikie” wysypiska śmieci, czy też wykaszane są tereny, których właściciele są trudni do zidentyfikowania. Na przełomie maja/czerwca takim działaniem objęte były np. tereny przy ul. Rodziewiczówny, Lenartowicza, Przemysława, Grochowskiej, Kasztanowej, Tarniowej, Ułańskiej, Sikorskiego, Czachowskiego, Focha, Sanowej.

 

 

         Zakończono już ukwiecanie miasta , wykoszono trawniki i przystrzyżono żywopłoty, zakończono również wykaszanie trawy w dolinie Sanu w granicach administracyjnych miasta. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zamówił 40 sztuk nowych ławek, które zostaną ustawione na ul. Ratuszowej, ul. 22 Stycznia oraz na Wybrzeży Ojca Świętego Jana Pawła II. Zdewastowane ławki będą usuwane i w miarę możliwości remontowane. W najbliższym czasie pojawi się także na ulicach Przemyśla 20 nowych koszy betonowych.

 

 

         Zwiększone zostały kontrole mające wyegzekwować od właścicieli i dzierżawców lokali użytkowych obowiązki wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku.

 

 

 

 

źródło: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

dodał: Witold Wołczyk Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 29-06-2006 10:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 15:04