19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenny Koncert Kameralny – ZAPRASZAMY!

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na niecodzienne wydarzenie muzyczne.

Już w niedzielę, 8 kwietnia na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpi troje niezwykle zdolnych i cenionych artystów – Maria Miszczak, Marcin Suszycki oraz Jakub Waszczeniuk. Zagrają oni dla przemyskiej publiczności Wiosenny Koncert Kameralny. Koncert ów będzie prawdziwą duchową ucztą, a wiosenne nuty z pewnością wprowadzą wszystkich w radosny nastrój. Nie możecie go przegapić! Zatem - Zapraszamy!

 

 

 

Niedziela - 8 kwietnia - godz. 18.00 – Zamek Kazimierzowski w Przemyślu

 

 

1.jpeg

MARIA MISZCZAK (fortepian) – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Z wyróżnieniem ukończyła też Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie kameralistyki fortepianowej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Obecnie pracuje na wrocławskiej Akademii Muzycznej, jako akompaniatorka. Akompaniowała wielu znanym i cenionym instrumentalistom, a studenci, którym towarzyszyła przy fortepianie podczas krajowych i międzynarodowych konkursów, zdobyli czołowe lokaty. Wielokrotnie była nagradzana za wyróżniający się akompaniament.

 

 

3.jpeg

MARCIN SUSZYCKI (skrzypce) – koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, na której dziś jest wykładowcą. Współdziała też z innymi zespołami, w kraju i zagranicą. Jest gościnnym koncertmistrzem znanej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, skupiającej wybitnych młodych muzyków, grającej m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego. Laureat międzynarodowych konkursów kameralnych, a także Medalu Młodej Sztuki w kategorii muzyka za „wysokiej klasy wykonawstwo w roli koncertmistrza Filharmonii Poznańskiej, a także solisty w koncertach z orkiestrami symfonicznymi oraz za wszechstronność i poszukiwanie smaku artystycznego w zakresie muzyki dawnej i kameralnej”.

 

2.jpeg

JAKUB WASZCZENIUK (trąbka) – pierwszy trębacz, solista orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą współpracę rozpoczął już jako student IV roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od tamtego czasu wystąpił z tą orkiestrą kilkaset razy, koncertując w najbardziej prestiżowych salach świata. Grał też z innymi znanymi orkiestrami, w tym m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego, a nawet ze znaną orkiestrą filharmoników z odległej Malezji.
Współpracuje też z orkiestrami rozrywkowymi, m. in. Zygmunta Kukli i Tomka Szymusia, występując w popularnych programach telewizyjnych, np. w „Tańcu z gwiazdami”. Ponadto dokonał wielu nagrań płytowych dla takich artystów, jak Grażyna Łobaszewska, Maryla Rodowicz, Lora Szafran, Katarzyna Groniec, czy Piotr Rubik. Ten wszechstronny muzyk, uznawany za jednego z najlepszych trębaczy w Polsce, jest też wykładowcą na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

Wiosenny koncert kameralny plakat.jpeg

 

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

 

 

*Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-03-2018 14:20
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-03-2018 14:32