12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szwedzka Fundacja pomaga niepełnosprawnym z Przemyśla

W środę, 28 marca br. Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla spotkał się Andrzejem Beresteckim – Prezesem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz z Henrikiem Orrbäckiem, Thomasem Johanssonem, Aronem Gustavssonem i Stefefanem Wingiem - przedstawicielami szwedzkiej fundacji „Reningsborg” („Pomocne Ręce”).

 

fot. Agata Czereba 4.jpeg

 

Goście ze Szwecji przybyli do Przemyśla aby dokonać podsumowania dotychczasowej współpracy z przemyskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz omówić najważniejsze kwestie dotyczące dalszego współdziałania.

 

fot. Agata Czereba 1.jpeg

 

Współpraca obu organizacji rozpoczęła się 13 listopada 2004 roku. To wtedy właśnie PTWzK otworzyło w Przemyślu sklep „Z drugiej ręki”.  Sklep nietypowy, bowiem całość utargu ze sprzedaży przeznaczona jest na działalność statutową przemyskiego Stowarzyszenia. W sklepie tym można znaleźć niemal wszystko - odzież, artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty… Ów towar trafia do przemyskiego sklepu od ludzi dobrej woli oraz firm z Geteborga. Średnio raz na dwa miesiące zmówiony tir przywozi towar do Przemyśla. Rozładowują go skazani z miejscowego Zakładu Karnego oraz terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieszczących się w Korytnikach oraz przy ul. Sobótki w Przemyślu.

 

fot. Agata Czereba 3.jpeg

 

Sklep „Z drugiej ręki” znajduje się na ul. Opalińskiego w Przemyślu (tarasy na os. Kazanów). Czynny jest trzy razy w tygodniu, tj. we wtorki i w czwartki, w godzinach od 13 do 17 oraz w soboty od 9 do 13. Sklep prowadzą niepełnosprawni i wolontariusze współpracujący z Towarzystwem Walki z Kalectwem oddział w Przemyślu.  

 

fot. Mariusz Godos.jpegfot. Mariusz Godos

 

Teskt/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-03-2018 13:16
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-03-2018 14:04