9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami Jarmark Wielkanocny 2018 – Dziękujemy!

Za nami Pierwszy Przemyski Jarmark Wielkanocny. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli jarmarczne stoły ustawione w Rynku Starego Miasta uginały się pod aromatycznymi świątecznymi smakołykami: makowcami i babami, żurem, pachnącymi wędlinami, serami, chlebami i miodem. Oczywiście nie brakowało też nieodłącznych i najważniejszych atrybutów świąt wielkanocnych: pisanek, baranków, koszyczków, kurczaczków i stroików. Wszystkie skarby dostępne na straganach miały bezcenną wartość artystyczną , bowiem były ręcznie wykonane. Swoje wyroby prezentowali lokalni artyści, rękodzielnicy i przedsiębiorcy, a także stowarzyszenia, fundacje i Koła Gospodyń Wiejskich.

 

fot_G_Karnas_15922.jpeg

 

To niezwykle piękne wydarzenie, które mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście, było nie tylko wspaniałą okazją do udanych zakupów. Podczas imprezy miały miejsce również występy artystyczne, degustacje, różnego rodzaju warsztaty oraz konkursy dla dzieci.

 

fot_G_Karnas_15952.jpeg

 

 

Maluchy gotowały z Prezydentem…

Jedną z głównych atrakcji weekendowego wydarzenia były warsztaty kulinarne dla najmłodszych mieszkańców nadsańskiego grodu, którzy pod czujnym okiem i z pomocą samego Prezydenta Miasta Przemyśla – pana Roberta Chomy oraz Macieja Łabuńskiego - szefa przemyskiej Akademii Gotowania dla Malucha ugotowały (od podstaw!) prawdziwy, cudownie pachnący i przepyszny żurek wielkanocny. 

 

fot_G_Karnas_15996.jpeg

 

Tysiąc porcji świątecznego żurku…

Kolejnym ważnym elementem Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego był serwowany w Niedzielę Palmową gorący świąteczny żurek, na który Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla zaprosił wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych mieszkańców naszego miasta.

 

fot_G_Karnas_15945.jpeg

 

≈♦≈

 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim wystawcom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w tworzeniu niepowtarzalnej świątecznej atmosfery...

 

 

 

 

Przemyski Jarmark Wielkanocny to wynik pracy i życzliwości wielu osób, którym także serdecznie dziękujemy:
 

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Spółka z o.o.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Straż Miejska w Przemyślu

5. Batalion Strzelców Podhalańskich

Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”

Miejski Dom Pomocy Społecznej

Aleksander Baczyk

Restauracja C.K. Monarchia

 

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Grzegorz Karnas

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-03-2018 12:54
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-03-2018 10:34