6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dlaczego Warto rozpocząć studia w Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu?

   Na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu odbyło się w dniu dzisiejszym spotkanie uczniów „Przemyskiego Słowaka” z szer. podchorążym Iwoną Kocyłą z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu słuchaczką kursu oficerskiego dla Wojsk Obrony Terytorialnej przy wsparciu Macieja J. Szeremety podchorążego TSW z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odpowiadającego w Urzędzie Miejskim w Przemyślu za bezpieczeństwo oraz współprace ze służbami mundurowymi.
   Uczniom, którzy już za miesiąc przystąpią do egzaminu dojrzałości została przedstawiona bogata oferta edukacyjna, którą ma do zaoferowania wrocławska uczelnia. Są to m. in studia wojskowe na wydziale zarządzania kierunek: dowodzenie i logistyka, studia wojskowe na wydziale wojskowo-lekarskim a także studia cywilne na kierunku: bezpieczeństwo narodowe inżyniera bezpieczeństwa…

DSC_0002awl.jpeg
DSC_0006awl.jpeg

   Rekrutacja na studia wojskowe w AWL składa się z trzech etapów: analizy złożonych dokumentów, weryfikacji wyników z egzaminu dojrzałości oraz sprawdzianu sprawności fizycznej a także rozmowy kwalifikacyjnej.

DSC_0001awl.jpeg
DSC_0007awl.jpeg

    Podchorążowie po ukończeniu studiów I i II stopnia na ww. kierunkach studiów oraz po zdaniu egzaminu na oficera są promowani na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego. Następnie, zgodnie z podpisaną umową absolwenci studiów wojskowych w AWL zobowiązani są do służby i pracy w jednostkach i instytucjach Wojska Polskiego gdzie mają zapewnioną pracę na stanowisku dowódcy plutonu (równorzędnym). Całkowite koszty związane ze studiowaniem i utrzymaniem w trakcie nauki pokrywa Ministerstwo Obrony Narodowej.

DSC_0013awl.jpeg

Źródło: Akademia Wojsk Lądowych
Zdjęcia i publikacja: Maciej J. Szeremeta - WSOiZK w/m

 

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 23-03-2018 12:32
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 23-03-2018 14:25