19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Od bluesa, poprzez rock and roll do jazzu

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, w piątek 15 marca 2018 roku, w koncercie zatytułowanym „Od bluesa i rock and rolla do jazzu” wystąpili trzej wybitni artyści, niezwykłe trio: Wojciech Karolak – znakomity pianista jazzowy, jeden z najsłynniejszych w Europie wirtuozów organów Hammonda, Marek Napiórkowski - gitarzysta, kompozytor, aranżer – artysta, który ciągle eksperymentuje, zaskakuje, zachwyca oraz Adam Czerwiński – genialny perkusista znany i ceniony na całym świecie.

Była to wyjątkowa gratka - jak się można było spodziewać - nie tylko dla koneserów tych gatunków muzyki, ale także dla wszystkich, którzy cenią po prostu dobrą muzykę w świetnym wykonaniu.
 

 
Po występie, w zamkowym foyer można było kupić m.in. płytę Marka Napiórkowskiego „WAW-NYC”, która przyniosła artyście dwie nominacje do Nagrody Muzycznej FRYDERYK '18 w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku. To już dziewiąta i dziesiąta nominacja Marka Napiórkowskiego. Jak to jest w zamkowym zwyczaju można było również uzyskać pamiątkowy autograf oraz zrobić sobie zdjęcie z artystami.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-03-2018 15:11