10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Praktyczna Pani" podwójnie nagrodzona

"Praktyczna Pani" podwójnie nagrodzona

Grupa teatralna z Gimnazjum Morawa w Przemyślu, prowadzona przez nauczyciela Rafała Paśko odnosi kolejny sukces w II Podkarpackim Konkursie Małych Form Teatralnych „Z książką w tle".  Doceniona już na etapie kwalifikacji miniatura teatralna pt. "Praktyczna Pani" to opowieść oparta na książce Pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Praktyczny Pan".

Kwalifikacje odbyły się w rzeszowskim Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w dniu 5 marca, a w Jury zasiadała m.in. aktorka Teatru im. Wady Siemaszkowej Pani Barbara Napieraj. I to właśnie o finał, który odbył się w popularnej "Siemaszce" rywalizowało 14 zespołów z podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjów.

"Poczuć deski Teatru im. Wandy Siemaszkowej pod nogami to niesamowite uczucie. Rok temu graliśmy w Teatrze Maska w Rzeszowie, i było równie wspaniale.  W tym roku poziom był zdecydowanie wyższy, zarówno pod względem aktorskim i reżyserskim. Stanowimy zgrany zespół, dziewczyny bardzo  lubią teatr i solidnie pracują na próbach.  W roku ubiegłym również zajęliśmy II miejsce. Bardzo cieszy nas to, że trzymamy wysoki poziom" - mówi reżyser Rafał Paśko.

"Praktyczna Pani" zajęła II miejsce w kategorii spektakl oraz otrzymała II nagrodę dla CAŁEGO zespołu za grę aktorską. W Finale przewodniczącym Jury był Pan Jan Nowara - dyrektor teatru, reżyser. I nagrodę otrzymał monodram "Pojedynek" wg tekstów Gombrowicza (SP nr 25 w Rzeszowie), a III nagrodę Teatr BANALIA z rzeszowskiego MDK.

Jak podkreślają zgodnie wszystkie aktorki i opiekun grupy, była to dla nich solidna porcja teatru młodzieżowego oraz okazja do spełnienia kolejnego teatralnego marzenia. Finał odbył się 19 marca.

Zespól tworzą: Agnieszka Bąk, Julia Jankisz, Jagoda Sitnik, Emilia Popławska, Karolina Flader, Zuzanna Bacza i Małgorzata Sielska.

fot. ALO Rzeszów i Kaja Figlarska

pp2.jpeg

pp (1 of 1)-16.jpeg

pp (1 of 1)-2.jpeg

pp1.jpeg

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 20-03-2018 08:50