12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ruszył nabór wniosków w ramach nowej edycji programu dotacyjnego "Niepodległa"

Z końcem lutego br. ruszył nabór wniosków w ramach nowej edycji programu dotacyjnego "Niepodległa". W ramach tego programu dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, które planują przygotowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Promowane będą wydarzenia angażujące społeczność lokalną. Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Od organizatorów wymagane jest zapewnienie 15 % udziału własnego.

 

Wnioski będą przyjmowane będą do 23 marca 2018 r. do godz. 15.59.

 

Dokumentacja konkursu, tj.: „Regulamin składania wniosków” oraz „Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie” dostępne są na stronie programu dotacyjnego „Niepodległa” - kliknij TUTAJ. Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać poprzez formularz dostępny na platformie internetowej: Witkac.pl.

 

niepodlegla-770x400.jpeg

 

Program dotacyjny, prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa” promuje festiwale, koncerty, spektakle, wystawy i projekty animacyjno-edukacyjne – szczególnie te oparte na interakcji i współdziałaniu. Dopuszczone jest również przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, tworzenie archiwaliów historii mówionej i archiwaliów społecznych czy publikacje poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości. Na dofinansowanie nie mogą liczyć projekty i inwestycje oraz oficjalne uroczystości organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

Dla zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania organizator przygotował materiały edukacyjne, dostępne on-line na ww. stronie internetowej programu dotacyjnego.

 

niepodlegla.jpeg

 

Nabór na działania w 2018 roku jest już trzecią edycją programu dotacyjnego „Niepodległa”. W 2017 roku dofinansowano ponad 150 projektów na łączną kwotę 4 milionów złotych. Biuro planuje również w najbliższym czasie ogłosić nabór do programu „Koalicje dla Niepodległej”, na który przewidziano 7 milionów złotych.

Program wieloletni „Niepodległa” służy organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Głównym celem Programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu.

 

Za obsługę Programu Wieloletniego, nabór wniosków oraz nadzór nad ww. programem dotacyjnym odpowiedzialne jest Biuro Programu „Niepodległa”.

 

źródło/fot. MKiDN

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-03-2018 08:57
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-03-2018 08:58