-2.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

                                                                              światowy dzień zdrowia jamy ustnej.jpeg

 

20 marca br. jest obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (ang. WOHD, World Oral Health Day) – najważniejsze święto stomatologiczne, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o znaczeniu zdrowia jamy ustnej, także w kontekście ekonomicznym oraz promowanie profilaktyki.

 

Wydarzenie w 2007 roku ustanowiła Światowa Federacja Dentystyczna FDI. W ramach obchodów na całym świecie podejmowane są inicjatywy oraz akcje przypominające, że zdrowe zęby to podstawa zdrowia ogólnego.

 

Filarem krajowej kampanii jest internetowa www.polskamowiaaa.pl  Każdy, niezależnie czy jest właścicielem gabinetu, pracującą w nim higienistką lub asystentką czy pedagogiem w przedszkolu/szkole może bezpłatnie zgłosić swój projekt i osadzić go na mapie kampanii. Inicjatywą może być zarówno dzień bezpłatnych przeglądów, pogadanka w szkole, jak i debata czy konferencja.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii.

 

światowy dzień zdrowia jamy ustnej - dziewczynka.jpeg

 

 

fot. www.pixabay.com

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl