-2.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet znów wystąpili w Przemyślu

Klub „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK gościł na swojej scenie jedyny w kraju zespół łączący rasowe jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami w języku polskim. Przez ponad 3 lata działalności muzycy zdobyli uznanie jazzowego środowiska, będąc zespołem nagradzanym i zapraszanym na największe jazzowe festiwale. Ich muzykę komplementowali m.in. Michał Urbaniak (z którym okazyjnie wspólnie koncertują), Vitold Rek i Hirek Wrona.

 

Eskaubei (2).jpegDwa lata z rzędu podwójni zwycięzcy (głosami słuchaczy i czytelników) plebiscytu Jazz 2015 i Jazz 2016 organizowanego przez Jazzpress i RadioJAZZ.FM w kategoriach: „Polska jazzowa płyta roku” i „Polski jazzowy zespół roku”.
 

 

 

 

Skład zespołu:
Tomasz Nowak - trąbka
Filip Mozul - perkusja
Piotr Bolanowski - instr. klawiszowe
Alan Wykpisz - gitara basowa
Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” - rap, spoken word

 

Eskaubei (5).jpeg

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Piotr Pruchnicki
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl