20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uwaga! Od teraz wyższa kwota pożyczki na założenie działalności gospodarczej w ramach Programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"

Uprzejmie informujemy, że od 1 marca 2018 r. zmianie uległa maksymalna kwota pożyczki na założenie działalności gospodarczej, o którą można ubiegać się  w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”.

 

Obecnie maksymalna kwota pożyczki wynosi 90 333,80 zł.

 

 

wsparcie na starcie pasek.jpeg

 

 

Pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. pośredniczy w udzielaniu pożyczek na założenie działalności gospodarczej w ramach Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie” uruchomionego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.


O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się:

  • osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej, w okresie do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej),
  • studenci ostatniego roku studiów (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej).

 

Maksymalna kwota pożyczki na podjęcie działalności nie może przekroczyć 20-krotnej wysokość przeciętnego wynagrodzenia. Obecnie maksymalna kwota pożyczki wynosi 90 333,80 zł (obowiązuje od 1 marca 2018 r.)

 


Oprocentowanie pożyczek wynosi 0,44% w skali roku  i jest stałe w całym okresie kredytowania. Maksymalny okres spłaty pożyczki  to 7 lat.

 


W województwie podkarpackim pożyczek w ramach Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie” udziela konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie instytucje - Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., zaangażowana jest w realizację programu na mocy umowy podpisanej z ww. konsorcjum. Zadaniem PARR S.A. jest promocja programu, pomoc w przygotowywaniu wniosków o pożyczkę a także asysta na etapie podpisywania umowy o pożyczkę (osoby ubiegające się o pożyczkę mogą podpisywać umowy na miejscu w siedzibie PARR S.A. w Przemyślu).Więcej o programie na stronie www.marr.com.pl, a także w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1, pokój nr 27).

 

 

Osoby do kontaktu:


Pyszczuk Piotr
Awiorko Edyta
tel. (16) 676 09 85 wew. 4

 

 

wsparcie na starcie.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-03-2018 10:32
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-03-2018 10:38