22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Z Wiednia dla Pań” - wyjątkowy koncert stworzony przez kobiety, dla kobiet i o kobietach…

W bieżącym roku Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało 4 koncerty z okazji Dnia Kobiet i choć święto wszystkich pań przypada na 8 dzień marca, to na przemyskim Zamku świętować rozpoczęto już 4 dnia pierwszego wiosennego miesiąca...

 

Kolejne propozycje odbędą się kolejno 8, 9 i 11 marca.

SZCZEGÓŁY W LINKU:  Dzień Kobiet w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” - ZAPROSZENIE

 

„Z Wiednia dla Pań” to wyjątkowy koncert stworzony przez kobiety, dla kobiet i o kobietach. W programie znalazły się klasyczne utwory instrumentalne i wokalne takich autorów jak m.in.: Emilia Jaxa-Bykowska, Maria Theresia Paradis, Fanny Hensel, Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Maria Stuart, Lisa Maria Mayer, Maria Szymanowska, Josefine Winter, Fritz Kreisler, Camilla Frydan.
 

Z Wiednia.. (10).jpegPodczas tego szczególnego wieczoru dla przemyskiej widowni wystąpiły związane z Wiedniem artystki: Austriaczka Andrea Schwab (mezzosopran), pochodząca z Polski Joanna Niederdorfer (fortepian) i również pochodząca z Polski Maria Marta Pawlikowska (skrzypce).  

 

Z Wiednia.. (6).jpeg


Koncert rozpoczęła i w  nastrój muzyki klasycznej publiczność wprowadziła Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska, a po występie, na zakończenie tego wieczoru, bukiet życzeń ze sceny do wszystkich pań skierował Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz.   

 

 

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-03-2018 15:14
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-03-2018 15:18