18.1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XI MISTRZOSTWA PODKARPACIA W KOLARSTWIE GÓRSKIM

Niespełna sto zawodniczek i zawodników, z terenu całego województwa podkarpackiego, wzięło udział w zawodach eliminacyjnych XI Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim „Family Cup”, które 2 września odbyły się w Przemyślu.

Organizatorem tych zawodów był Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wydatnej pomocy Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki oraz Wydziału Kultury, Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego. W prowadzeniu biura zawodów pomagała grupa młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego Przemyślu, natomiast sponsorami nagród były przemyskie firmy i sklepy: sklep sportowy „Azymut”, sklep rowerowy „Na rampie”, Bank Millenium oraz hurtownia „Piotruś Pan”.

 


Zawody tradycyjnie odbyły się na terenie Parku Miejskiego w Przemyślu oraz częściowo stoku narciarskiego. Najmłodsi (do 10 lat) mieli do pokonania najkrótszy i najłatwiejszy dystans jednego okrążenia ok. 1000 m. Na dłuższej i zdecydowanie trudniejszej trasie ścigali się młodzicy (11-12 lat i 13-14 lat) oraz wszystkie kategorie kobiece, jednak jak zwykle największych emocji dostarczyły wyścigi: juniorów, mastersów (weteranów) oraz orlików i seniorów. Kategorie te rywalizowały na najdłuższych dystansach najtrudniejszej trasie.

 

Wyniki (podajemy najlepszych 6 w każdej kategorii):

 

Kobiety

 

- dzieci (do lat 10): 1. Iwona Kielecka (Przemyśl), 2. Klaudia Kułak (Czystogarb), 3. Inga Rydel (Przemyśl), 4. Kaja Rysz (Rymanów Zdrój), 5. Sandra Krzesińska (Czystogarb), 6. Marianna Szewczyk (Jarosław),

- młodziczki: 1. Magda Wywrót (Jodłówka Parcelacja), 2. Sylwia Mruk (Jasło), 3. Milena Kułak (Czystogarb), 4. Karolina Michalcewicz (Przemyśl), 5. Aleksandra Królicka (Rymanów), 6. Maria Być (Komańcza),

- juniorki: 1. Iga Wiśniewicz (Jasło),

- seniorki: 1. Magdalena Szewczyk (Jarosław),

- weteranki: 1. Renata Ridinger-Warchoł (Jasło)

 

Mężczyźni

 

- dzieci: 1. Jarosław Rysz (Rymanów Zdrój), 2. Mateusz Dróbek (Nowa Wieś), 3. Marek Szybiak (Pikulice), 4. Karol Mruk (Jasło), 5. Arkadiusz Szybik (Pikulice), 6. Patryk Krzesiński (Czystogarb),

- młodzicy (11-12 lat): 1. Zbigniew Krzesiński (Czystogarb), 2. Mateusz Dombrowski (Przemyśl), 3. Michał Chichocki (Buszkowiczki), 4. Marcin Rydel (Przemyśl), 5. Mateusz Nagaj (Sanok), 6. Igor Wiśniewicz (Jasło),

- młodzicy (13-14 lat): 1. Bartosz Warchoł (Jasło), 2. Miłosz Mazur (Przemyśl), 3. Mateusz Królicki (Rymanów), 4. Łukasz Sycz, 5. Mateusz Jarema (obaj Przemyśl), 6. Paweł Łuc (Ostrów),

- juniorzy mł.: 1. Kamil Paluch (Jasło), 2. Paweł Źrebiec (Kąty), 3. Mateusz Pluta, 4. Grzegorz Łysakowski (obaj Przemyśl), 5. Bernard Benkowski (Rzeszów), 6. Maciej Jan Tobiasz (Przemyśl),

- juniorzy st.: 1. Arkadiusz Krzesiński (Czystogarb), 2. Grzegorz Potasiewicz (Rymanów Zdrój), 3. Dawid Banaczyk (Stalowa Wola), 4. Damian Piątkowski (Majsowa), 5. Kamil Dziedzic (Miłocin), 6. Paweł Być (Komańcza),

- orlicy: 1. Krzysztof Matłok (Dębica), 2. Jakub Marek (Gajowa), 3. Krystian Wywrót (Jodłówka Parcelacja), 4. Grzegorz Matłok (Dębica), 5. Maciej Buczkowski (Przemyśl), 6. Michał Kwiatkowski (Tarnobrzeg),

-seniorzy: 1. Maksymilian Drążek (Sanok), 2. Marcin Kosterkiewicz (Przemyśl), 3. Paweł Augustynowicz (Rzeszów), 4. Łukasz Janusz (Orły), 5. Robert Gierkach (Przemyśl), 6. Paweł Potasiewicz (Rymanów Zdrój),

- weterani mł.: 1. Andrzej Sobiło (Stalowa Wola), 2. Stefan Krzesiński (Czystogarb), 3. Wiktor Wiśniewicz (Jasło), 4. Bogdan Kułak (Czystogarb), 5. Dariusz Królicki (Rymanów), 6. Krzysztof Mazur (Przemyśl),

- weterani st.: 1. Stanisław Rak (Jasło), 2. Wiesław Grdeń (Tarnobrzeg), 3. Kazimierz Kuropatwa (Przemyśl), 4. Krzysztof Skotnicki (Jarosław), 5. Ryszard Szymański (Przemyśl), 6. Tadeusz Kwiatkowski (Tarnobrzeg).

 

Kat. Rodzinna: 1. Renata Ridinger-Warchoł i Bartosz Warchoł (Jasło), 2. Arkadiusz Krzesiński i Stefan Krzesiński (Czystogarb), 3. Wiktor Wiśniewicz i Iga Wiśniewicz (Jasło), 4. Bogdan Kułak i Klaudia Kułak (Czystogarb), 5. Marianna Szewczyk i Magdalena Szewczyk (Jarosław), 6. Miłosz Mazur i Krzysztof Mazur (Przemyśl).

 

Zawody finałowe XI Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim „Family Cup” odbędą się (odbyły się) 9 i 10 września w Kielcach. Reprezentanci Podkarpacia będą uczestniczyć w nich z wielkimi nadziejami i realnymi szansami na, nie jedno zwycięstwo.

 

Ryszard Kosterkiewicz – kapitan reprezentacji Podkarpacia

dodał: Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta