20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Reminiscencje Horynieckie

Wyłoniono laureatów 39. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu – Zdroju.

 

W najbliższy weekend (3 i 4  marca) o godz. 17.00 w  Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się kolejna edycja Reminiscencji Horynieckich,  podczas których zaprezentowane zostaną nagrodzone spektakle.

 

  reminiscencje2 z.jpeg

 

W sobotę, 3 marca swoje dzieła zaprezentują laureaci pierwszych nagród.   

Nagrodzony Złotą Misą Borowiny Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy ze spektaklem „HOMOSOWIETICUS – czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki” . Monodram  to próba odnalezienia źródeł awarii i pomyłek, zniewolenia i ubezwłasnowolnienia. Wojciech Kowalski z twórczości Michaiła Zoszczenko wybrał opowiadania i felietony. Połączył dwa czasy miniony oraz dzisiejszy po to, by stworzyć portret obywateli Rosji lat porewolucyjnych.

Jako drudzy wystąpią zdobywcy Złotego Rogu  Myśliwskiego Króla Jana Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy, którzy pokażą komedię Grzegorza Reszki „Niedźwiedź”. To z kolei historia powstania współczesnej legendy o "Niedźwiedziu-Mścicielu" opartej na wydarzeniach, które miały miejsce w latach siedemdziesiątych XX w. na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

 

W niedzielę (4 marca) na scenie przemyskiego CK zobaczymy nagrodzoną Srebrną Misą Borowiny Anetę Adamską z Teatru PRZEDMIEŚCIE we  wzruszającym,  autorskim spektaklu, „Tchnienie”,  kameralnej opowieści o miłości, śmierci i cierpieniu.  

Na zakończenie Reminiscencji  wystąpi  Teatr SENIORA z Centrum Kultury w Lublinie ze sztuką Stanisława Grochowiaka „Chłopcy”, pełną ciepła i  humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.  Spektakl otrzymał Nagrodę Specjalną „Róża Horyniecka”.

 

ZAPRASZAMY!

 

reminiscencje2 z anetą druk.jpegUwaga!

Bezpłatne wejściówki do pobrania w Kasie CK.

*Kasa jest czynna od wtorku do niedzieli, od 14 do 20 i na godzinę przed spektaklem.

CK Przemyśl.jpeg

zdjęcie: Centrum Kulturalne

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 01-03-2018 11:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 01-03-2018 11:23