16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

MECZ POLSKA – NIEMCY W DOMU HEIDI WERNERUS - NEUMANN

      Trudny wybór będą mieli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl w trakcie dzisiejszego meczu Polska – Niemcy. 40 fanów piłki nożnej spotka się u Przewodniczącej Towarzystwa Heidi Wernerus – Neumann i na zmianę będzie kibicować niemieckiej i polskiej drużynie. W regionalnym dzienniku „Neue Westfälische” na pierwszej stronie ukazała się informacja o tym, jak będzie wyglądał dzisiejszy wieczór w domu Pani Heidi:

Podwójne serce przy podwójnym obywatelstwie
Krąg Przyjaciół Paderborn/Przemyśl w prawdziwym dylemacie

 

Paderborn. 40 fanów piłki nożnej z Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl będzie dzisiaj na zmianę kibicować raz niemieckiej raz polskiej drużynie

Trudna decyzja: Heidi Wernerus_Neumann, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl i jej mąż Karl-Ernst stawiają na Niemców (2:1), ale nie tracą również nadziei dla Polski

 

Heidi Wernerus-Neumam, przewodnicząca Towarzystwa przemeblowała już swój pokój mieszkalny przy ulicy Von-Stauffenberg w arenę dla kibiców podczas meczu Polska-Niemcy. Goście Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl z polskimi studentami będą mogli na żywo śledzić poczynania swoich piłkarzy na dużym ekranie. Przed gwizdkiem, ok. godz. 21-ej, podczas odśpiewania hymnów Polski i Niemiec, w ogrodzie państwa Neumannów zostaną wzniesione flagi obydwu krajów. W piłkarskiej skrzyni skarbów Heidi znajdzie się wszystko, czego tylko może zapragnąć serce kibica: oryginalne T-shirty i flagi Polski i Niemiec, dekoracje na stół, kapelusze dla fanów, jak również szminkę, żeby pomalować twarze barwami narodowymi. Przy wyborze trunków zaznacza się nieznaczna przewaga na korzyść kraju gospodarza: niemieckie piwo i wino kontra polska wódka z jej znaną przeszywającą jakością.
W piersiach przyjaciół Paderborn i Przemyśla biją naturalnie dwa serca – za kogo trzymać w takiej sytuacji kciuki? Przewodnicząca Towarzystwa - Heidi Werneurs-Neumann stawia wprawdzie na zwycięstwo dla Niemców (2:1), jednakże nie życzy również Polakom przegranej. Przecież już po sromotnej przegranej 0:2 z Ekwadorem Polska wystarczająco źle wypadła. W Polsce natomiast mówi się wręcz o „skandalu”, a w kierunku trenera Janasa padają niecenzuralne słowa. Zarzuca się mu, że postawił na złych piłkarzy, podczas gdy tych „prawdziwych” zostawił w domu.
Mimo wszystko Polacy twardo stawiają na ich drużynę: Robert Choma, Prezydent partnerskiego miasta Przemyśla, typuje np. 3:1, Wydział Kultury już trochę bardziej skromnie 2:1, podczas gdy polscy koledzy w Policji przewidują sromotną klęskę Niemiec 0:5. Studenci oceniają szanse swojej drużyny już bardziej realnie wskazując na wynik 2:1 dla Niemiec. Towarzystwo jednogłośnie przewiduje zwycięstwo Niemiec wynikami w przedziale 3:2 – 4:0. Może niewielkim pocieszeniem jest to, że po meczu jeszcze nic nie będzie rozstrzygnięte, ani Polska po przegranej nie musi być wykluczona z mistrzostw świata, ani Niemcy, odnosząc zwycięstwo, nie muszą koniecznie przejść do następnego etapu. Wszystko bowiem zależy od tego, jak zagrają kandydaci w grupach A/B.
Jednak takie spekulacje zaliczyć można do tych z piłkarskiej arytmetyki. Ze 100% pewnością można natomiast przewidzieć, że fani z Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl wypiją po meczu kieliszeczek wódki, raz wznosząc toast za zwycięzców, i drugi raz w geście pocieszenia dla przegranych.
http://www.nw-news.de/nw/lokale_news/paderborn/

 

 

źródło: Gazeta: Neue Westfälische

tłumaczenie: Krzysztof Zatlonkal 
dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 14-06-2006 12:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 15:02