6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Kobiet w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” - ZAPROSZENIE

Już niebawem 8 marca. Tego dnia niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie inaczej jest u nas. Z tej też okazji popularne kwiaty czy czekoladki zawsze są mile widziane, ale może warto by w tym roku zastanowić się nad jakimś wyjątkowym prezentem dla swoich ukochanych mam, żon i córek …?

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK serdecznie zaprasza wszystkie Panie i… Panów, którzy chcieliby sprawić swoim najdroższym szczególną niespodziankę na Zamek Kazimierzowski, gdzie przez trzy dni (8, 9 i 11 marca) odbywać się będą niezwykłe muzyczne wydarzenia…

 

8 marca (czwartek), godz. 18.00
Koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Niny Nowak.

 

8 marca-koncert.jpeg

 

(Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego) – bilety w cenie 25 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” oraz przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.
Org. PCKiN ZAMEK

 

- ♦ -

 

9 marca (piątek), godz. 18.00
Koncert wokalny z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu młodzieży z przemyskich szkół i Młodzieżowego Domu Kultury.

(Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego) – wstęp wolny.
Org.: Teatr S.A.N., II Liceum Ogólnokształcące oraz PCKiN ZAMEK

 

- ♦ -

 

11 marca (niedziela), godz. 19.00
Gala operowo-operetkowa z okazji Dnia Kobiet „Opera in Love” w wykonaniu wybitnych solistów Grupy Operowej Sonori Ensemble z Czech, Niemiec i Polski.

 

Tematem przewodnim koncertu Opera in Love jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. Spektakl ten dedykujemy wszystkim Paniom z okazji Ich święta! W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Wybitni soliści Grupy Operowej Sonori Ensemble z Czech, Niemiec i Polski zaprezentują ponadczasowe przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m. in. Mozarta, Rossiniego, Bizeta, Verdiego, Pucciniego, Offenbacha, Straussa, Kalmana i wielu innych. Słuchaczy z pewnością uwiodą także wirtuozowska gra fortepianowa oraz wysmakowane słowo wiążące. Serdecznie zapraszamy z okazji Dnia Kobiet na niepowtarzalny wieczór operowy pełen emocji i uczuć w towarzystwie wspaniałych głosów!

 

Opera-in-Love-Przemysl.jpeg

 

Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Berlina, Pragi, Krakowa i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 250 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r., gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.

Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach czy Festiwalu „Muzyka z Kórnika” 2017 na Zamku w Kórniku). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie. W maju 2017 roku Sonori Ensemble otrzymało I Nagrodę podczas konkursu wokalnego International Festival and Contest „Serate Russe in Italia”, który odbył się w Teatro Rossini w Pesaro we Włoszech.

W ramach zimowej trasy koncertowej w 2017 roku zespół wystąpił na ponad 50 koncertach w całej Polsce. Z sukcesami artyści zaprezentowali się także ostatnio z programem „Mozartiada” w Teatrze w Grudziądzu oraz podczas jesiennej gali musicalowej „Viva America” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W coraz liczniejszym gronie artystów współpracujących z zespołem Sonori Ensemble znajdują się aktualnie pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Witold Janusz, Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Marcin Kotarba (tenor, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy Pakamera, Lejdis String Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.
Czas trwania koncertu: ok. 2 godziny (z przerwą).

 

 

(Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego) – bilety w cenie 60 zł i 50 zł (ulgowy) do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” oraz na www.KupBilecik.pl.
Org. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble.
(impreza zewnętrzna).

 

Zapraszamy!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-02-2018 11:40
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-08-2020 11:04