13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zielony Kopciuszek – spektakl, który bawi, wzrusza i uczy - ZAPRASZAMY

Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych wraz z opiekunami na spektakl pod tytułem ”Zielony Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Kultureska.

 

zielony kopciuszek.jpeg

 

"Zielony Kopciuszek" to autorska adaptacja baśni o Kopciuszku, oparta na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów Teatru Kultureska na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób przez co gwarantują efektywną edukację ekologiczną. 

 

Przedstawienie odbędzie się  w środę, 14 marca br. w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

 

Aktorzy Kultureski zagrają dla naszych milusińskich aż trzy spektakle – pierwszy o godzinie 9.00, kolejny o godzinie 10.30 i ostatni o 12.00.

 

- Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! -

.

zielony kopciuszek 3.jpeg

 

Zainteresowanych rodziców, nauczycieli, opiekunów grup zachęcamy do zgłaszania udziału telefonicznie: dzwoniąc pod nr 166752058 lub mailowo: (w trakcie dokonywania rezerwacji należy koniecznie wskazać godzinę spektaklu oraz ilość osób biorących w nim udział).

 

UWAGA!

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dokonanie rezerwacji niestety już nie jest możliwe - wszystkie wejściówki zostały rozdane.

 

zielony kopciuszek 2.jpeg

 

Kilka słów o wydarzeniu...

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

 

ZIELONY KOPCIUSZEK - logo teatr.png

 

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

 

zielony kopciuszek1.jpeg

 

Fabuła

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

 

 

 

Zapraszamy!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-02-2018 14:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-02-2018 08:58