23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Włodek Pawlik skradł serca przemyskiej publiczności

Jego występ był przedostatnią już odsłoną Zimowych Zamkowych Teatraliów…

 

 

TO JUŻ PRAWIE KONIEC

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK  pomału zbliża się do końca ZIMOWYCH ZAMKOWYCH TEATRALIÓW. Przedostatnim „aktem” odsłony tego cyklu był wyśmienity występ znakomitego pianisty jazzowego i kompozytora, laureata najważniejszej nagrody muzycznej GRAMMY AWARD w 2014 za album „Night in Calisia”.

 

Włodek Pawlik (5).jpegKoncerty Włodka Pawlika zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem i nie inaczej było podczas sobotniego wieczoru 17 lutego 2018 roku na Zamku Kazimierzowskim. Fenomen jego popularności wykracza daleko poza sfery środowiska jazzowego. Artysta jest uosobieniem rzadkiego zjawiska łączącego sukces komercyjny z muzyką niezwykle wyrafinowaną i wysmakowaną estetycznie.

 

Włodek Pawlik (7).jpegW programie gorąco przyjętego koncertu znalazły się utwory z płyty zatytułowanej „Songs Without Words” (Pieśni bez słów). Najnowsze nagrania Włodka Pawlika to przepiękne, fortepianowe interpretacje ulubionych piosenek pianisty. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie utwory utrwalone w studio nagrań są efektem improwizacji, a każda nagrana przez pianistę wersja jest niepowtarzalna. Niezwykłość sztuki improwizacji Pawlika polega na tym, że wchodząc zarówno do studia nagrań jak i na estrady sal koncertowych - za każdym razem przedstawia nam wersje utworów tworzone „tu i teraz”.

 

Włodek Pawlik (10).jpegPo wysłuchaniu wszystkich utworów, nie mogąc pogodzić się z tym, że koncert nieuchronnie dobiegł końca, zagłębiona w płynących ze sceny dźwiękach przemyska widownia poprosiła – rzęsistymi oklaskami – artystę, aby przedłużył swój występ o bis. Tak też się stało. Nie był to jednak definitywny koniec spotkania Włodka Pawlika z mieszkańcami naszego miasta. Po występie pianista wyszedł do foyer, gdzie podpisywał płytę i rozmawiał ze swoimi fanami, a było ich naprawdę wielu.

 

 

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-02-2018 12:17