30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Naszym biegaczom zima nie straszna! Za nami pierwsza „Zimowa Karpacka Piątka” [ZDJĘCIA]

Ani śnieg, ani niska temperatura nie odstraszyły pasjonatów biegania...

 

W minioną sobotę (17 bm.) 200 śmiałków zmierzyło się w pierwszej edycji „Zimowej Karpackiej Piątki”.  Uczestnicy biegu w niełatwych warunkach pokonać musieli dystans pięciu kilometrów. Trudności spowodowane zimową aurą z pewnością rekompensowała im jednak wyjątkowa i niezwykle malownicza trasa, która rozpoczynała się na przemyskiej Starówce, a dokładnie na ul. Franciszkańskiej i dalej wiodła przez park miejski oraz wzgórze zamkowe.

 

Zimowa Karpacka Piątka została zorganizowana w ramach odbywającej się w tym samym dniu w Przemyślu 20. międzynarodowej konferencji „Europa Karpat”.

 

„Inicjator sobotniego wydarzenia Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński zwrócił się do Przemyskiego Klubu Biegacza z prośbą o zorganizowanie takiej imprezy w naszym mieście, a my z ogromną przyjemnością  podjęliśmy się tego wyzwania.” – powiedział Mieczysław Jałocha – koordynator biegu, reprezentant Przemyskiego Klubu Biegacza.

 

Limit uczestników biegu, dla których przeznaczono pakiet startowy wynosił łącznie 200 osób. Na tydzień przed Zimową Karpacką Piątką organizatorzy rozdali wszystkie dostępne pakiety. Do zawodów zgłaszali się biegacze w każdym wieku. Aby móc wystartować w „Piątce” należało mieć ukończone 14 lat, górny limit wiekowy wyznaczali już sobie sami uczestnicy...

 

W pierwszej edycji Zimowej Karpackiej Piątki wystartowali nie tylko Przemyślanie. W rywalizacji udział wzięli także amatorzy biegania z: Jarosławia, Przeworska, Rzeszowa czy z podkrakowskiej Skawiny.

 

Na pytanie, czy bieganie o tej porze roku nie jest jednak swego rodzaju ekstrawagancją Mieczysław Jałocha odpowiedział: „Biega się przez cały rok. Jednak faktem jest, iż ze względu na pogodę, śnieg i lód znajdujący się na trasie są to zawody bardzo trudne. Mimo wszystko w Polsce coraz więcej organizowanych jest podobnych zawodów. W Przemyślu, to taka pierwsza zimowa impreza – mam nadzieję, że nie ostatnia.”

 

Dekoracja zwycięzców odbyła się w gmachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Medale, statuetki i nagrody wygranym wręczali: Marszałek Sejmu RP - Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma.

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-02-2018 17:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-02-2018 17:46