11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SPOTKANIE PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA Z MISTRZEM KARTINGOWYM POLSKI

     W dniu 6 stycznia br. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma spotkał się z aktualnym kartingowym mistrzem Polski w kategorii młodzieżowa 125 oraz zdobywcą Pucharu Polski przemyślaninem Konradem Tadlą. Ten młody zawodnik na swój sukces pracował siedem lat.

     Z roku na rok zdobywał doświadczenie, modernizował sprzęt, doskonalił technikę jazdy. Udowodnił, że pracą i uporem można osiągnąć tak wiele. Został najszybszym kierowcą w swojej klasie w Polsce. W trakcie spotkania rozmawiano również o popularyzacji tego sportu w naszym mieście, o stworzeniu mini toru na którym nie tylko młodzi adepci tej dyscypliny ale również wszyscy chętni mogli by poznawać tajniki prowadzenia pojazdów mechanicznych i doskonalić technikę jazdy. Takie działania to świetna profilaktyka, to sprawdzony w krajach zachodnich i skandynawskich sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nie od dziś wiadomo, że najczęściej sprawcami wypadków są młodzi kierowcy. Wiąże się to z brakiem właściwych reakcji w określonych sytuacjach drogowych. Doświadczenie zdobywa się latami ucząc się na własnych błędach, niestety najczęściej w tragicznych okolicznościach. Stworzenie możliwości kontaktu z mini samochodem w wieku 10-12 lat daje realne szanse na wdrożenie właściwych nawyków za kierownicą co z pewnością przeniesie się na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego a więc bezpieczeństwa nas wszystkich.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl