16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Jedenastka" na job-shadowing w Irlandii Północnej

W dniach 22-27 stycznia 2018 roku pani dyrektor Beata Kosicka – Siwak i panie Małgorzata Łupicka i Barbara Rostecka ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. H.Jordana w Przemyślu wyjechały na jobshadowing do partnerskiej szkoły St.Joseph`s Primary School w Crumlin w Irlandii Północnej. Podczas wizyty poznały szkołę, program nauczania, obserwowały pracę swoich irlandzkich kolegów, przyglądały się funkcjonowaniu szkoły, metodom zarządzania placówką oraz sposobom radzenia sobie z trudnościami.

 

Jeden dzień panie spędziły w St.Comgall's Primary School w Antrim, w której uczy się bardzo dużo uczniów polskiego pochodzenia. Otrzymują oni dodatkową pomoc językową, dba się tu również o to, żeby dzieci zachowały język swoich rodziców.

W obu szkołach opowiadano o Polsce, Przemyślu, o naszej "Jedenastce", a w młodszych klasach także o Smoku Wawelskim i uczono krakowiaka. Z drugiej strony irlandzki partner zaprezentował swoje tańce narodowe.

 

Goście z Przemyśla zostali w Irlandii przyjęci bardzo ciepło. Jednym z rezultatów tegorocznej wizyty będą obchody Dnia Świętego Patryka obchodzone równolegle w obu szkołach. Szkoła w Crumlin współpracowała z przemyską jedenastką w latach 2006 - 2009 w projekcie Comenius i od tamtego czasu obie placówki pozostają w stałym kontakcie.

Obecny wyjazd był możliwy dzięki programowi Erasmus +. Od 2017 roku szkoła realizuje projekt „Aktywna Jedenastka w Europie”, który zakłada doskonalenie zawodowe i językowe nauczycieli.

 

Zainteresowanych zapraszamy na blog projektu - https://jedenastkaweurope.blogspot.com/

 

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 14-02-2018 09:30
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 15-02-2018 07:53