10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dalsze prace na Placu Niepodległości

Dzięki sprzyjającej pogodzie rozpoczęto kontynuację zaczętej w ubiegłym roku modernizacji Placu Niepodległości. W tym właśnie miejscu stanie pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, którego autorem jest Tomasz Radziewicz z Sopotu. W marcu 2006 roku wygrał on konkurs rzeźbiarski na jego wykonanie wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół pomnika.
Do końca czerwca – na kiedy zaplanowano zakończenie prac – pozostało jeszcze wykonanie fontanny, dwóch ciągów schodów, reszty nawierzchni Placu i zagospodarowanie skarp otaczających teren. Elementem modernizacji Placu Niepodległości jest również remont przylegającego do niego odcinka ul. Władycze. Prace te polegają na wzmocnieniu podbudowy powierzchni wraz z jej przełożeniem przy wykorzystaniu dotychczasowego materiału, czyli kostki granitowej. W wyniku remontu wydzielone zostanie także kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl