22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dobra sztuka zawsze w cenie...

Za nami kolejna odsłona Zimowych Zamkowych Teatraliów. Tym razem na scenie Zamku Kazimierzowskiego podziwialiśmy aktorów Teatru Bagatela w spektaklu  „Najdroższy” Francisa Vebera.

 

DOBRA SZTUKA ZAWSZE W CENIE
Przezabawne, błyskotliwe, w najlepszym paryskim stylu dwie godziny z aktorami krakowskiego Teatru BAGATELA, na które bilety „rozeszły się” nadzwyczaj szybko. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego, w komedii lekkiej, zwanej też bulwarową, która jest specjalnością Francuzów (autor Francis Veber) wystąpili: MARIE – Kamila Klimczak, OLGA – Magdalena Walach, CHRISTINE – Kaja Walden, PIGNON – Dariusz Starczewski, TOULOUSE – Przemysław Branny, MAURIN – Marcin Kobierski, JONVILLE – Sławomir Sośnierz. Reżyserii tego spektaklu podjął się pochodzący z Kolumbii Giovanny Castellanos.

 

OD ZERA DO MILIARDERA
„Najdroższy” to komedia, na której wszyscy dobrze się bawią – błyskotliwe dialogi i cięte riposty – jednak w tym spektaklu nie chodzi tylko o wywołanie ogólnej wesołości. Francis Veber w tym przedstawieniu kpi z czasów konsumpcjonizmu, w których przyszło nam żyć, z umiłowania dóbr materialnych, ze snobizmu, który niezauważalnie wkracza w nasze życie, a z którym nie wiadomo co zrobić. Autor wplątuje swojego bohatera, porzuconego przez żonę bezrobotnego prawnika w kłopoty. Szukający sposobu na odmianę losu, licząc na to, że może być już tylko lepiej – udaje bogacza. Po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji – staje się miliarderem naprawdę. Zupełnie nieprzewidziane zakończenie dla wielu z nas byłoby wymarzonym życiowym finałem, ale czy dla bohatera tej sztuki jest? Nie jest to takie oczywiste.

 

 

 

najdrozszy_B1_800_x_1250.jpeg

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-02-2018 08:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-02-2018 08:30