18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Europejska Asocjacja Automobilerów zaprasza do udziału w rajdzie Dookoła Polski Klasykami '2018

Przemyśl znalazł się na trasie Rajdu "Dookoła Polski Klasykami", który organizowany jest przez Europejską Asocjację Automobilerów na przełomie czerwca i lipca br.

EAA zaprasza do udziału wszystkich pasjonatów klasycznych samochodów z Przemyśla i okolic.

 

EAA.jpeg

 

Europejska Asocjacja Automobilerów z siedzibą w Krakowie już po raz kolejny organizuje rajd pojazdami klasycznymi dookoła Polski. Start wyprawy zaplanowano na 23 czerwca br., w tym dniu ekipa miłośników samochodów z duszą wyruszy z Krakowa. W Przemyślu mają pojawić się 4 lipca.

Organizatorzy imprezy w ten sposób chcą uczcić 100 lecie niepodległości Polski oraz X-lecie istnienia Klubu EAA. W tej chwili trwają prace nad dokładnym ustaleniem trasy, która ma przebiegać możliwie najbliżej granicy Polski. Obecnie na trasie znajdują się: Otmuchów koło Paczkowa, Bogatynia, Krosno Odrzańskie, Świnoujście, Łeba, Zawory na Kaszubach, Frombork, Białowieża, Chełm, Ustrzyki Dolne, Krynica lub Wysowa i Kraków.

W sumie uczestnicy objazdu przemierzą około 3000 kilometrów. Po drodze będą zwiedzać ciekawe miejsca i promować turystykę w duchu starej motoryzacji. Organizatorzy rajdu zaplanowali, że uczestnicy będą nocować pod namiotami lub tzw. w standardzie turystycznym.

 

UWAGA!

Poszukiwani są pasjonaci zabytkowej motoryzacji z terenów przygranicznych (także z Przemyśla i okolic), którzy zechcieliby pomóc w organizacji przedsięwzięcia oraz włączyć się do wspólnego przejazdu na wybranych przez siebie odcinkach.

Kontakt: Jacek Borzęcki, tel.530-274-591, e-mail: fjb@poczta.fm

   

 

 

Europejska Asocjacja Automobilerów istnieje od 2008 roku i skupia ok. 60 pasjonatów turystyki w duchu starej motoryzacji. Z powodzeniem uczestniczy w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych oraz w innych tego typu imprezach.
Jej członkowie zorganizowali do tej pory m.in.: 15. edycji Wielkiej Beskidzkiej, kilkanaście Eskapad Patriotycznych, Majówki EAA, zloty w Zabełkowie itp.

 

 

Agata Czereba

Zdjęcia: Europejska Asocjacja Automobilerów

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-02-2018 13:57
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-02-2018 14:10