13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny dzień akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przemyscy policjanci edukują najmłodszych narciarzy

Przez okres ferii zimowych, w ramach akcji pn. „Bezpieczne ferie 2018” i kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przemyscy policjanci - narciarze edukują młodych amatorów białego szaleństwa.

 

fot. Artur Komorowski (6).jpeg

 

Trwa kampania ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W związku z powyższym funkcjonariusze pełniący służbę na przemyskim stoku zachęcają do bezpiecznego spędzania czasu, nie tylko tam, ale również na lodowisku i w miejscach zamieszkania. Uczulają na noszenie ubioru z elementami odblaskowymi lub odblasków również na stoku wieczorową porą. Funkcjonariusze informują także o narzędziach wykorzystywanych przez policję, jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

 

fot. Artur Komorowski (5).jpeg

 

Dziś, tj. 6 lutego, br. już od samego rana na stoku narciarskim w Przemyślu na najmłodszych miłośników białego szaleństwa czekały konkursy i zabawy polegające na wykazywaniu się znajomością reguł i zasad obowiązujących na stoku oraz szczególną sprawnością, można było wygrać różne bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym m.in. kaski narciarskie i inne gadżety.

 

fot. Artur Komorowski (1).jpeg

 

Uwaga!

Istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego br. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później.

Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. Warto podkreślić, że konkurs ubiegłoroczny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wówczas do Komendy Głównej Policji wpłynęło ponad 5 tys. prac.

 

 

 

zdjęcia: Artur Komorowski

info: www.podkarpacka.policja.gov.pl

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-02-2018 15:11
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-02-2018 15:19