12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

CZASOWE OGRANICZENIA RUCHU W POBLIŻU STOKU

W związku z zaplanowanym na 20 stycznia br. oficjalnym otwarciem stoku narciarskiego, odbywającymi się na nim w ciągu kolejnych dwóch dni (21 i 22 stycznia) imprezami sportowymi oraz przewidywanym wzmożonym ruchem samochodowym i pieszym, na drogach dojazdowych wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu i zatrzymywaniu się pojazdów.

Zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywał w ciągu tych trzech dni na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego i ul. Przemysława do skrzyżowania ul. Chocimskiej i ul. Pasteura. Natomiast całkowity zakaz ruchu obowiązywać będzie na odcinku ul. Przemysława – ul. Grochowska, aż do skrzyżowania ul. Pasteura i ul. Grochowskiej. Obowiązywać będzie on od godziny 8.00 w dniu 20 stycznia do godziny 24.00 w dniu 22 stycznia. Zakaz nie dotyczy autobusów MZK. Mieszkańcy ulic objętych zakazami będą mogli dojeżdżać do swoich domów na podstawie okazanego funkcjonariuszom Straży Miejskiej dowodu rejestracyjnego.
 W miejscach dojazdowych do ul. Przemysława i Pasteura będą obecne patrole Straży Miejskiej, informujące o zamkniętych ulicach i ograniczeniach w ruchu. Funkcjonariusze będą również kierować przyjeżdżających samochodami na parkingi w pobliżu ul. Słowackiego – m.in. przy Cmentarzu Głównym oraz siedzibie Przemyskiej Gospodarki Komunalnej.
 W związku z ograniczeniami w ruchu uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe z oznaczeniem „Zniesienie – Stok Narciarski”. Będą one jeździć:
- w dniu oficjalnego otwarcia, tj. w piątek z ul. Sanockiej od godz. 9.00 co pół godziny do godziny 10.30, bez przystanków.
- od 20 do 22 stycznia (piątek, sobota, niedziela) ze skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Przemysława od godz. 9.00 w miarę potrzeb do godziny 19.00 będą kursować 2 autobusy MZK. Odjazd autobusów po zapełnieniu się, jednak nie rzadziej niż co 15 – 20 minut.
Ceny biletów:
- kurs z ul. Sanockiej – 2 zł;
- kurs z ul. Słowackiego – 1 zł.

W trakcie tego weekendu na stok narciarski będzie można również dostać się normalnymi liniami autobusowymi:
- nr 28 jeżdżącym stale na tej trasie;
- nr 5 z oznaczeniem „Zniesienie – Stok Narciarski”.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i zapraszamy na przemyski stok narciarski!

Witold Wołczyk
Kancelaria
Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 16-01-2006 14:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 15:01