15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WPROWADZENIE ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA STARYM MIEŚCIE

Wprowadzenie zapowiadanej już zmiany organizacji ruchu na ulicach Starego Miasta zostało zaplanowane na dzień 21 stycznia. Od tej daty nastąpi znaczne ograniczenie możliwości wjazdu i parkowania na terenie ulic: Kazimierza Wielkiego, Franciszkańskiej, Dąbrowskiego i Serbańska – w całości, a także ul. Władycze na odcinku od Franciszkańskiej do Śnigurskiego, północnej pierzei Rynku (od ul. Kościuszki do ul. Kazimierza Wielkiego) oraz ul. Wodnej i Mostowej na odcinku od Rynku do ul. Ratuszowej. 
  

 Wjazd na teren strefy ograniczonego ruchu będzie dozwolony, jak informowaliśmy wcześniej, wyłącznie dla pojazdów obsługi komunalnej, zaopatrzenia na czas załadunku i wyładunku (do 15 minut), rowerów oraz pojazdów z identyfikatorami.
   Wydawanie identyfikatorów odbywać będzie się wyłącznie za zgodą Prezydenta Miasta, do którego należy kierować wnioski za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej UM (Rynek 1, pok. 1). Przy złożeniu wniosku należy uiścić opłatę skarbową (wniosek – 5 zł, załączniki – 0, 50 zł). Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM - tel. 678-25-56.
  Przez pierwszy tydzień obowiązywania nowych zasad poruszania się samochodami po strefie Starego Miasta funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą udzielali jedynie pouczeń naruszającym je kierowcom.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA

Opublikował:  | Data publikacji: 17-01-2005 11:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 15:00