10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

POMÓŻMY CHOREJ KAROLINIE - ZŁOTÓWKA ZA KILOMETR - Z PRZEMYŚLA DO KRK

Już po raz trzeci wyruszają na wyprawę. Tym razem jednak cel jest wyjątkowy, pomoc chorej na raka 17-letniej Karolinie Wajda. W czerwcu ubiegłego roku u Karoliny lekarze wykryli nowotwór złośliwy podudzia. Niestety pomimo licznych zabiegów leczenia podjętych przez Instytut Matki i Dziecka podjęto decyzję o amputacji lewego uda dziewczynki. Akcja jakiej podjęli się Dariusz i Marcin Szworakowie ma na celu zebranie funduszy niezbędnych do zakupu protezy nogi, której koszt to kwota około 40 tys. zł. Całej akcji przyświeca hasło „ZŁOTÓWKA ZA KILOMETR”. Karolina wymaga opieki medycznej poddawana jest zabiegom chemioterapii, którą mimo strachu i bólu znosi niezwykle dzielnie.

Dariusz i Marcin wyruszą z Przemyśla na wyspę Krk w Chorwacji nad morzem adriatyckim w dniu 29 maja cała wyprawa potrwa do 24 czerwca br. trasa liczy 2246 km. W poniedziałek 29 maja o godzinie 8.00 Dariusz i Marcin Szworakowie wyruszą z pod budynku Urzędu Miejskiego w Rynku Starego Miasta. Jeśli zdrowie i samopoczucie Karoliny pozwoli zaszczyci nas ona swoją obecnością.   W programie wyprawy znalazły się między odwiedziny w partnerskim mieście EGER na Węgrzech. Do pokonania średnio dziennie mają dystans ponad 100 km. Dodatkowym celem wyprawy jest również promowanie walorów turystyczno-historycznych Miasta Przemyśla i Regionu. 

    

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wystosował specjalne listy do przemyskich przedsiębiorców z prośbą o pomoc i wsparcie akcji: "ZŁOTÓWKA ZA KILOMETR".

     Zachęcamy wszystkich, któ do dokonywania wpłat na konto Fundacji Spełnionych Marzeń.
Wszyscy chcący pomóc Karolinie mogą wpłacać pieniądze na konto:


Fundacja Spełnionych Marzeń
ING Bank Śląski o/Warszawa
29 1050 1025 1000 0022 7611 6304
z dopiskiem „Dla Karoliny Wajdy”.


Oto słowa Mamy Karoliny: „Wierzę we wszystkich ludzi dobrej woli chcących wesprzeć moje działanie i pomóc w tych ciężkich dla nas chwilach.Za okazane serce i hojność z góry bardzo serdecznie dziękuję.”


                                      - Janina Wajda -

Podczas XLVI Sesji Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Szworak przybliżył temat wyprawy radnym i szczytną ideę całej akcji. Prosząc również o wsparcie i dziękując za okazaną pomoc. 

 

    W imieniu inicjatorów ekspedycji serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zainteresowanie wyprawą.

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 25-05-2006 10:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:10