Za nami Victor Polish Junior – największa badmintonowa impreza w Europie

Przez cztery dni - od ubiegłego czwartku (18 stycznia), do niedzieli (21 bm.) 160 młodych badmintonistów z całego świata walczyło w Przemyślu nie tylko o medale, puchary i nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Europejskiej Federacji Badmintona. Właśnie to, w kontekście Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w stolicy Estonii Tallinie we wrześniu br., miało największe znaczenie.

 

„Przygotowania do imprezy trwały prawie 8 miesięcy. Najpierw lobbowaliśmy nad uzyskaniem tego turnieju, a nie było to wcale łatwe, gdyż o organizację takiej imprezy stara się zwykle przynajmniej kilkadziesiąt ośrodków europejskich. Następnie musieliśmy zbudować budżet, a to była piekielnie trudna sprawa, gdyż jest to naprawdę bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Kolejnym wyzwaniem były przygotowania techniczne, takie jak m.in. organizacja sprzętu, czy podpisanie umowy sponsorskiej ze sponsorem sprzętowym (…)” – powiedział Dariusz Stańko – organizator turnieju.

 

Kolejne Mistrzostwa za rok. Jednak już teraz możemy oficjalnie potwierdzić, iż gospodarzem przyszłorocznej edycji imprezy znów będzie Przemyśl.

 

„Bardzo się z tego wszyscy cieszymy. Do naszego miasta przyjechało bardzo dużo ludzi. Wszystkie miejsca w okolicznych hotelach były zajęte, restauracje były wypełnione po brzegi… Zawodnicy, trenerzy i towarzyszący im bliscy byli zachwyceni naszym miastem. Jestem pewien, że wrócą tu nie tylko na przyszłoroczne mistrzostwa, ale na pewno wielu z nich przybędzie do Przemyśla również na wakacje…” - podsumował D. Stańko.

 

Zwycięzcami Victor Polish Junior - Przemyśl'2018 zostali:

 

Mashiro YOSHIKAWA (Japonia)

Danylo BOSNIUK (Ukraina)

 

w grze mieszanej:

Lukas RESCH and Miranda WILSON (Niemcy)

 

oraz w grze podwójnej:

 

Mashiro YOSHIKAWA and Miu NIRASAWA (Japonia)

Maciej MATUSZ i Bartosz GAŁĄZKA (Polska) !

 

Gratulujemy!

 

 

fot. Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-01-2018 15:23 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 23-01-2018 07:51

Na skróty