POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

     Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma objął honorowym patronatem organizowaną przez Polskie Radio Rzeszów już po raz szósty akcję pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Celem akcji jest zbiórka darów rzeczowych z myślą o dzieciach osieroconych, pokrzywdzonych przez los, wychowujących się w rodzinach rozbitych, lub w domu dziecka.

      Do akcji włączyły się również organizacje społeczne, miejskie
i gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Diecezji rzeszowskiej oraz Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta.
      Akcja zakończy się 4 grudnia w tym dniu w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu oraz w innych miejscowościach Podkarpacia pojawią się oznakowane logo akcji samochody. Wolontariusze będą prowadzić zbiórkę wszelkich darów rzeczowych – darów serca ludzi i organizacji pragnących pomóc innym.
 Prezydent Miasta Przemyśla w swoim liście skierowanym do szefa Sztabu Akcji w woj. Podkarpackim wyraził swoje poparcie dla organizacji akcji podkreślając, iż: „Każde wyciągnięcie pomocnej dłoni zwłaszcza w stronę dzieci biednych, pokrzywdzonych przez los jest wielkim darem serca. To w nich powinniśmy upatrywać nadzieję na przyszłość, dajmy im iskierkę nadziei na równy start w dorosłe życie”.
      Zachęcamy i prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci, którym ta akcja służy o wsparcie darem serca. Niech uśmiech dzieci będzie zapłatą za Państwa dar.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował(a):  Data publikacji: 29-11-2005 08:46 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-02-2008 14:59

Na skróty